Vereséggel zárták a túrát

Rájárt a rúd tegnap az erdélyi csapatokra a jégkorong MOL Ligában, vereséget szenvedett mind a Csíkszeredai Sportklub, mind pedig a Brassói Corona. A csíkiak pont nélkül zárták a szerb–magyar túrájukat. [caption id="attachment_37532" align="aligncenter" width="1400"]Pont nélkül zárta a szerb-magyar túrát a Sportklub Fotó: László Róbert / archív Pont nélkül zárta a szerb-magyar túrát a Sportklub Fotó: László Róbert / archív[/caption] Mindkét erdélyi csapat kikapott tegnap este a jégkorong MOL Ligában. A Brassói Corona 34 percig egyenlő ellenfele volt a DVTK Jegesmedvék csapatának, onnantól viszont a miskolciak átvették az irányítást és fölényes győzelmet arattak. A Csíkszeredai Sportklub jól kezdett Dunaújvárosban, hat perc és egy másodperc elteltével már kettővel vezettek a kék-fehérek Lanceleve és Antal Norbert góljaival, de a szünetig az Acélbikák megfordították az állást, sőt a gólgyártással a második harmadban sem álltak le, a 32. percig zsinórban hetet ütöttek. Spafford a 33. percben szépített, de erre is válaszoltak az újvárosiak. Az utolsó játékrészt is góllal kezdte az Acélbikák csapata, a következő hét és fél percben a durva játék vette át a szerepet, Farkas még szépített az 50. percben, de egy büntetőlövésből Dansereau megszerezte a dunaújvárosiak tizedik, önmaga ötödik és a meccs utolsó gólját. Annak ellenére, hogy a Sport­klub nagyon jól kezdett, az Acél­bikák csapata főleg a második harmadban mutatott játéka alapján megérdemelten nyert. A Sport­klub a második szerb–magyar túráját pont nélkül zárta, vasárnap hazai jégen a MAC Budapest ellen javíthatnak mérlegükön a kék-fehérek. [box type="shadow" ]Eredmények Dunaújvárosi Acélbikák – Csíkszeredai Sportklub 10–4 (3–2, 5–1, 2–1) /Dansereau (7., 16., 23., 28., 55.), Azari (19.), Horváth (30.), Cseter (32.), Hruby (38., 42.), illetve Lanceleve (4.), Antal N. (7.), Spafford (38.), Farkas (50.)/. DVTK Jegesmedvék – Brassói Corona 7–1 (0–0, 2–0, 5–1) /Tóth (34.), Galanisz (40., 48.), Pavuk (44.), Magosi (50.), Sági (55.), Miskolczi (58.), illetve Zsók (53.)/.[/box] Kopacz Gyula