Újabb csíki győzelem: Alapszakaszgyőztes az Imperial Wet

Magabiztos, hatgólos győzelmet könyvelt el a Csíkszeredai Imperial Wet Temesváron a teremlabdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában. Ezzel eldőlt, hogy a csíkiak biztosan az élen zárták a bajnokság ezen szakaszát. A címvédő Csíkszeredai Im­perial Wet a Temesvári Informatica vendége volt a teremlabdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában. A tét pedig az alapszakasz győzelem volt csíki szempontból, amelynek következtében maximális bó­nusz­pontszámmal várhatták a fel­ső­házi rájátszást. Ennek megfelelően nagyon erősen kezdett a címvédő és gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát. Rakics, Cr. Matei, Pršić, Sasse, Hadnagy és Fl. Matei is betalált a hazai kapuba, míg Dospinescu kapuja érintetlen maradt. A második félidőben így ki lehetett engedni, de a hatgólos különbség megmaradt a meccs végéig. A csíkiak győzelmüknek köszönhetően biztosan behúzták az alapszakasz-elsőséget és 3 ponttal vágnak neki a felsőházi rájátszásnak. A rájátszásban a csíkiak mellett a Galac, a Călărași és a Temesvár lesz érdekelt. A felek egy oda-vissza kört játszanak, majd az elődöntőben keresztbe játszás következik, ahol az első a negyedikkel, míg a második a harmadikkal játszik a döntőért. Eredmény, 14. forduló Temesvári Informatica – Csíkszeredai Imperial Wet 2–8 (0–6) /Nemițeanu (29.), Stoian Milovac (30.), illetve Rakics (3.), Cr. Matei (7.), Pršić (14., 22.), Sasse (15.), Hadnagy (16.), Fl. Matei (19.), Tankó (24.)/. A felsőházi rájátszás minitabellája: 1. Csíkszeredai Imperial Wet 3 pont, 2. Galaci United 2, 3. Dunărea Călărași 1, 4. Temesvári Informatica 0.