Ügyeskedtek a csíki pilóták

A Sepsiszentgyörgyi Sportnapok keretében autós ügyességi versenyt is szerveztek a kovásznai megyeközpontban. A Hargita me­gye­iek ezúttal is bizonyították, nemcsak létszámfölényben, de ügyességben is jobbak voltak. [caption id="attachment_51164" align="aligncenter" width="1000"] Bartha Mózes megnyerte az ifjúságiak kategóriáját Fotó: László Róbert[/caption] Újra bizonyították a Hargita megyei autósok, hogy nélkülük nem lehet ügyességi verseny a környező megyékben, ezúttal Sepsiszentgyörgyön álltak rajthoz, és egy kivétellel minden kategóriában győztek. A Sepsiszentgyörgyi Sportnapok keretében tartott autós ügyességi verseny meglepően kevés háromszékit érdekelt, ám annál több csíkit, akik nélkül valóban nem lehetett volna megtartani a viadalt. A sepsiszentgyörgyi Auto Cro­no SK által szervezett viadalon a négy csíkszeredai és egy oroszhegyi pilótán kívül három háromszéki pilóta nevezett, így nem meglepetés, hogy amely kategóriában elindultak a Hargita megyeiek, azt meg is nyerték. A szervezők által kijelölt pályát a csíkszeredai Szabó Botond (Daihatsu Cuore) teljesítette a leggyorsabban az oroszhegyi Gergely Emil (Opel Corsa) és a szintén csíkszeredai Csáki Botond István (BMW 325 TD) előtt. Az ifjúsági kategóriát a 13 éves csíkszeredai Bartha Mózes (Citroën Saxo) nyerte, az N1-es géposztályban Szabó Botond a szintén csíkszeredai Barazsuly Ladó Ákost megelőzve lett első, mindketten ugyanazzal a Daihatsu Cuore-val álltak rajthoz. Az N3-as géposztályt Gergely Emil nyerte, az N4-es géposztályban pedig Csáki Botond István és Szabó Botond volt a sorrend, utóbbi ezúttal egy Skoda Fabia RS-sel is teljesítette a pályát. Az egyetlen géposztályt, amelyet nem csíki pilóta nyert meg, az N2-es volt, itt egyedül a kézdivásárhelyi Oláh László (Opel Astra G) állt rajthoz, és természetesen győzött. Túl az elsőn Elkezdődött az országos ügyességi autós bajnokság (Inter­na­tio­nal Autotest Chal­lenge) is, ame­lyet tavaly szintén a Hargita megyeiek uraltak, idén viszont jóval kevesebben mentek el az első fordulóra. A fővárosban tartott versenyen a székelyudvarhelyi Miklós Attila (VW Lupo GT) az A1 kategóriában az 5. helyen zárt, a csíkszeredai Szabó Botond (Mitsubishi Colt) az A3 kategóriában a második, az M kategóriában pedig a negyedik lett, míg a tavalyi nyílt verseny győztese, a gyergyószentmiklósi Bilibók Csongor Géza az M kategóriában a második helyen zárt. Kopacz Gyula