Udvarhelyi siker az örökrangadón

Örökrangadót rendeztek tegnap este a román teremlabdarúgó-bajnokságban, amely során az FK Székelyudvarhely a Marosvásárhelyi City’US vendége volt. A fordulatokkal teli összecsapást Szőcs László öt góljának köszönhetően az FK húzta be. Egy nagy hiányzóval – Mánya, aki eltiltását tölti – várta a Székelyudvarhelyi FK teremlabdarúgó-csapata a Marosvásárhelyi City’US elleni örökrangadót, ráadásul idegenben. A Jakab Zoltán által dirigált udvarhelyi futsalcsapat jó formában indult el a kiszállásra, de már az első percben hátrányba került. A folytatás viszont jól sikerült. Silion előbb egyenlített, majd a 12. percben két gólt is szereztek a vendégek. A vendéglátók időt is kértek, majd kapusukat mezőnyjátékosra cserélték. Az így adódó fórt pedig kihasználták és a szünetig szépítettek. A térfélcserét követően magasabb fokozatra kapcsolt a vásárhelyi alakulat, amely előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette. Az FK viszont nem adta fel, 5–5 után nem engedte el ellenfelét. A 35. percben a hazaiak ismét megpróbálkoztak a kapuslehozatallal, de ez ezúttal visszafelé sült el, és az elemében levő Szőcs László révén újfent megszerezték a vezetést. A kitűnő csatár pedig a hátralevő időben további három gólt rúgva biztosította be az udvarhelyi győzelmet. Eredmény: Marosvásárhelyi City’US – FK Székelyudvarhely 5–9 (2–3) /gólszerzők: Tipau (1., 28.), Duque (18., 21.), Stoica (34.), illetve Silion (8., 35.), Miklós (12.), Szőcs László (12., 35., 37., 39., 40.), Kedei (29.)/. HN-összeállítás