Udvarhelyi búcsú a Románia-kupától

Nem sikerült a férfikézilabda Románia-kupában az első körön túljutnia a Székelyudvarhelyi Szejke SK-nak. Az udvarhelyiek szerdán Craiován szenvedtek ötgólos vereséget. [caption id="attachment_78599" align="aligncenter" width="1000"] Nem sikerült a továbbjutás a Szejke SK-nak. Kikaptak az oltyánoktól[/caption] Ötgólos vereséggel búcsúzott a Székelyudvarhelyi Szejke SK a férfikézilabda Románia-kupa küzdelmeitől, Sipos Lóránt csapata a szintén A divíziós CSU Craiovától kaptak ki Olténiában. A meccset a hazaiak jól kezdték, főleg az udvarhelyiek pontatlan támadásait és a védekezésben ejtett hibáit kihasználva ellentámadásokból szereztek több gólt is az első félidőben. A második félidőben sem sokat változott a játék képe, az oltyánok a játékrész felénél már nyolc góllal is vezettek. A meccs hajrájában viszont a Szejke SK játékosai összekapták magukat és háromgólosra csökkentették hátrányukat, ám a végére a craiovaiak ötre növelték előnyüket. Eredmény: Románia-kupa, első kör: CSU Craiova – Székely­ud­varhelyi Szejke SK 36–31 (18–15). Az udvarhelyi gólszerzők: Fekete 8, Buguleț 5, Daninfeld 4, Kónya 3, Kopacz 3, Tăuțean 3, Komporály 2, Pál 1, Szász Előd 1, Jére 1. HN-összeállítás