Törökországban tartották a Balkán-bajnokságot: Ezüstérmes Török Eszter

Antalya adott otthont az elmúlt héten az ökölvívók Balkán-bajnokságának, amelyen jelen volt Török Eszter is. A Bene Regaz SE csíkszeredai sportolója súlycsoportjában ezüstérmet szerzett. Második helyen zárt súlycsoportjában Török Eszter a Balkán-bajnokságon A törökországi Antalya adott otthont az elmúlt héten az ökölvívók Balkán-bajnokságának. A román válogatott tagjaként az eseményen jelen volt a csíkszeredai Török Eszter is, aki éremmel tért haza. A csíkszeredai Bene Regaz SE sportolója a román válogatott tagjaként vett részt a törökországi eseményen az 54 kilogrammos súlycsoportban. A sorosolásnál a csíki lánynak szerencséje volt, hiszen nem kapott ellenfelet, így biztos volt számára az éremszerzés. A másik ágon a Tugcenaz Surmeneli pontozással nyert a szerb Jelena Zekic ellen, így a szombati döntőben a csíkszeredai sportoló a török lánnyal harcolt a Balkán-bajnoki címért. A két sportoló szoros mérkőzést vívott, végül Tugcenaz Surmeneli pontozással győzte le Török Esztert, a kiélezett csatában az ötből három bíró egypontos előnyt ítélt Tugcenaznak, a másik kettőnél a török válogatott három ponttal nyert a csíkszeredai sportoló ellen. – Szoros volt a meccs, de végül a helyi ellenfelemet hozták ki győztesnek a bírák. Ennek ellenére így is nagyon elégedett vagyok teljesítményemmel, hiszen sok tapasztalatot szereztem. Köszönöm az edzőimnek, Adrian Lăcătușnak, Todor Lorándnak és a Dobes Ifjúsági Box Egyesületnek, akik segítettek elérni az álmaimat – írta a döntőt követően közösségi oldalán Török Eszter. A román válogatott egyébként több érmet is szerzett a Balkán-bajnokságon, a Duță Steluța (45 kg), Nechita Maria (57 kg) és Mogoș Georgiana (+81 kg) nyert, Török Eszter (54 kg) a második helyen zárt, míg a férfiaknál Schiopu Daniel (52 kg) nyerte meg a viadalt.