Tökéletes csíki hétvége

Válogatott szünet miatt nem rendeztek Erste Liga mérkőzéséket, ám a román jégkorong-bajnokság folytatódott. A Csíkszeredai Sportklub három meccset is letudott, amelyek mindegyikét behúzta. A románnal ellentétben a magyar válogatott jégre lépett és behúzta a hazai rendezésű tornáját. Elmaradt bajnoki meccseket pótolt az elmúlt napokban a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata. A Hozó Levente által dirigált kék-fehérek két alkalommal találkoztak a Bukaresti Steauával, míg egyszer a Háromszéki Ágyúsokkal. Fokozatosan tértek vissza a sérült sportolók a csapatba. A Steaua elleni páros első meccsét a csíkiak nagyon könnyedén húzták be. Gyakorlatilag már az első harmadban eldöntötték a három pont sorsát, amikor négygólos előnyre tettek szert. A végén hét volt közte. Másnap viszont már kemény diónak tűnt a Steaua. Bár ezt az első harmadban látottak nem igazolták. A kék-fehérek könnyed játékkal, különösebb megerőltetés nélkül kétgólos előnyre tettek szert, ám az első harmad végén visszajött a meccsbe a Steaua. Sőt a második harmadra a Sportklub játéka teljesen szétesett, amelynek köszönhetően a bakák nemhogy egyenlítettek, de a vezetést is átvették és a második harmad végére meg is őrizték azt. A záró felvonásra összekapta magát a kék-fehér alakulat és Kuljas bombagóljával, majd Szkacskov csuklólövésével visszavették a vezetést és ezt a meccs végéig meg is tartották. A szombati Háromszéki Ágyúsok elleni idegenbeli, találkozóra szinte a teljese keret bevethető volt. Egyedül az eltiltását töltő Papp, valamint a magyar válogatottban szereplő Sofron nem állhatott Hozó Levente segítségére. Ennek is köszönhetően a Sportklub jó játékot mutatva a várakozásokkal ellentétben könnyebben húzta be a győzelmet. Már a meccs első percében megvolt a vezetés, amelyet gyorsan sikerült megduplázni. A harmad vége előtt ugyan szépítettek a hazaiak, de a második felvonásra kijött a különbség a csapatok között.   Magyar tornagyőzelem Sárközy Tamás Emléktorna keretében a magyar felnőtt férfi válogatott Olaszországgal és Ukrajnával mérte össze erejét a Tüskecsarnokban. A magyar keretbe eredetileg három székelyföldi játékos kapott behívót Fejes Nándor, Sofron István, valamint Mihály Ákos személyében, ám Fejes sérülés miatt nem tudott elutazni. A magyar válogatottban ugyanakkor ott volt a GYHK egyik erőssége Vincze Péter, valamint vezetőedzőjük Szilassy Zoltán, mint másodedző. A magyarok nyitásként Olaszország ellen léptek pályára és egy küzdelmes meccsen végül 5–1-es sikert arattak. Az ukránok ellen már sokkal keményebb meccsük volt. A helyenként durvaságokkal, keménységgel teli találkozót minimális különbséggel, de sikerült a magyaroknak behúzni, zsebre téve a tornagyőzelmet is.   Eredmények, román bajnokság Csütörtök: Csíkszeredai Sportklub – Bukaresti Steaua 11–4 (5–1, 2–2, 4–1) /Farkas (2.), Kuljas (13., 20.), Stach (15., 51.), Polak (16., 22.), Péter B. (24., 60.), Reisz (49.), Salló (53.), illetve Abdullin (7.), Georgescu (23.), Martinov (26.), Szabó (43.)/. Péntek: Brassói Corona – Sapientia U23 9–0 (5–0, 2–0, 2–0) /Kovács (4.), Gajdó B. (8.), Valchar (9.), Boriszenko (10.), Owen (19.), Hunt (29.), Vasile (34.), Gliga (47.), Buda (58.)/; Csíkszeredai Sportklub – Bukaresti Steaua 4–3 (2–1, 0–2, 2–0) /Kuljas (3., 49.), Bíró T. (9.), Szkacskov (50.), illetve Polozov (19.), Georgescu (25., 40.)/. Szombat: Háromszéki Ágyúsok – Csíkszeredai Sportklub 2–5 (1–2, 0–2, 1–1) /Róth (20.), Pajor (50.), illetve Polak (1.), Rokaly Sz. (16.), Reisz (23.), Becze (40., 54.)/.   A heti műsor Román bajnokság: ma: Háromszéki Ágyúsok – Brassói Corona (18.30); holnap: Gyergyói HK – Galaci VSK (18.30), Háromszéki Ágyúsok – Brassói Corona (18.30); szerda: Gyergyói HK – Galaci VSK (18.30); szombat: Háromszéki Ágyúsok – Bukaresti Steaua (18.30); vasárnap: Háromszéki Ágyúsok – Bukaresti Steaua (18.30). Erste Liga: holnap: Újpest – DVTK Jegesmedvék (19.00), Debreceni DEAC – Dunaújvárosi Acélbikák (19.00), UNI Győr ETO HC – Ferencváros-Telekom (20.00); péntek: Csíkszeredai Sportklub – UNI Győr ETO HC (18.30), Brassói Corona – MAC HKB Újbuda (18.30), DVTK Jegesmedvék – Újpest (19.00), Dunaújvárosi Acélbikák – Titánok (19.00), Ferencváros-Telekom – Debreceni DEAC (19.30); szombat: Gyergyói HK – MAC HKB Újbuda (18.30), Brassói Corona – UNI Győr ETO HC (18.30); vasárnap: Debreceni DEAC – DVTK Jegesmedvék (15.15), Csíkszeredai Sportklub – MAC HKB Újbuda (18.30), Újpest – Dunaújvárosi Acélbikák (19.30); hétfő (november 22.): Gyergyói HK – UNI Győr ETO HC (18.30).   Sárközy Tamás Emléktorna Csütörtök: Magyarország – Olaszország 4–1 (0–0, 2–0, 2–1) /Vincze (22.), Galló (38.), Nagy G. (54.), Kulmala (59.), illetve Berger (49.)/. Péntek: Olaszország – Ukrajna 4–3 – szétlövések után Szombat: Magyarország – Ukrajna 2–1 (1–1, 1–0, 0–0) /Galló (1., 25.), illetve Mihnov (7.)/. A torna végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Olaszország 2 p., 3. Ukrajna 1 p.