Tizenkilenc érmes

Csíkszereda adott otthont a hétvégén a Taekwondo WTF Románia-kupa küzdelmeinek. A hazai szakszövetség égisze alatt szervezett eseményen 500 sportoló vett részt. Acsíkszeredai Erőss Zsolt Aréna adott otthont az elmúlt hétvégén a Taekwondo WTF Románia-kupa küzdelmeinek. A versenyen gyerek-, kisifjúsági, ifjúsági és felnőttsportolók vettek részt, a Románia-kupa-küzdelmen és gyorsasági versenyszámokon mintegy 500 tékvandós indult. A Románia-kupát a hazai szakszövetség égisze alatt a csíkszeredai Phoenix Sportklub szervezte, a házigazdák Simó Mihály vezetésével 26 versenyzővel vettek részt a viadalon, és összesen 19 érmet szereztek. Két Phoenix SK-sportoló Románia-kupa-győzelemmel gazdagodott, nyolcan a második, kilencen pedig a harmadik helyen zártak. A küzdelemben első helyen végzett Aciobăniţei Radu (kadét, +65 kg) és Senteş Alina (ifjúsági, –59 kg). Második helyen zárt Vornicu Leonard (gyerek, –25 kg), Westhout Anett (gyerek, –25 kg), Imre Madarász Hunor (kadét, –41 kg), Salló Lőrincz Loránd (kadét, +65 kg), Szőgyör Boglárka (ifjúsági, –49 kg), Farkas Adél (ifjúsági, –59 kg), Karda Szilárd (felnőtt, –87 kg), Bálint Krisztina (ifjúsági, –59 kg), harmadik helyen végzett Bánfi Ákos Roland (kisifjúsági, –35 kg), David Florin (kadét, –41 kg), Bujac Eduard (ifjúsági, –68 kg), Bege Tivadar (ifjúsági, –78 kg), Macovei Briana (ifjúsági, –63 kg), Koncz Szabolcs (felnőtt, –58 kg), Timár Szabolcs (felnőtt, –63 kg). A gyorsasági versenyben bronzérmet szerzett Incze Noémi.