Tizenegy éremmel tértek haza

Bákóban tartották az elmúlt hétvégén a Kis Atléta-kupa nevet viselő versenyt, amelyen az ISK Székelyudvarhely sportolói is részt vettek. Buti László tanítványai négy éremmel tértek haza a mintegy félezer sportolót felvonultató atlétikaversenyről. Bákóban versenyeztek az ISK Székelyudvarhely atlétái az elmúlt hétvégén, Buti László tanítványai a Kis Atléta-kupa nevet viselő versenyen indultak. A rangos országos atlétikaversenyen mintegy ötszáz sportoló vett részt, az ISK Székelyudvarhely tizennégy atlétával indult a moldvai viadalon. Buti László tanítványai 60 m sprint, 60 m gátfutás, távolugrás, 200 m szaladás, 4 x 200 m váltó és 4 x 100 m váltóban álltak a rajtvonalhoz. Az ISK Székelyudvarhelyt Kuti Ágnes, Bencze Ajnácska, Dobai-Pataky Réka, Lukács Renáta, Szász Ákos, Szász Kristóf, Tófalvi Csanád, Szűcs-Olcsváry Zete, Gergely Anna, Gergen Dániel, File Ardó, Szilveszter Hunor, Hilbel Rudolf és Ketesdi Csanád képviselte a bákói versenyen. A székelyudvarhelyi sportolók közül a dobogótól lemaradva negyedik helyen végzett Bencze Ajnácska távolugrásban (4,71 m), Kuti Ágnes 60 m sprintben (8.71 másodperc). Harmadik lett File Ardó távolugrásban (4,43 m), Kuti Ágnes távolugrásban (4,78 m), Szász Kristóf 60 m sprintben (8.16 mp), Dobai Pataky Réka 60 m gátfutásban (11.07 mp). Második helyen végzett távolugrásban Szűcs-Olcsváry Zete (5,40 m), Lukács Renáta távolugrásban (4,85 m), Bencze Ajnácska 60 m gátfutásban (10.88 mp). Aranyérmes lett File Ardó 60 m gátfutásban (10.84 mp). A váltó számokban is nyertek érmeket a székelyudvarhelyi atléták: a 2008 gyerek I. kategória 4 x 200 m fiúk váltójában a Szűcs-Olcsváry Zete, Szász Ákos, Ketesdi Csanád és Szász Kristóf kvartett második lett; a 4 x 200 m lány váltók viadalán a Bencze Ajna, Kuti Ágnes, Dobai-Pataky Réka és Lukács Renáta négyes az első helyen zárt; a 2010-es gyerek II. és III. közös 4 x 100 m fiúk váltóversenyén File Ardó, Hilbel Rudolf, Szilveszter Hunor és Gergen Dániel a második helyet szerezte meg. – Egy újabb fontos fordulóponthoz értünk, ami a gyerek atlétikát és a rendszert illeti, ugyanis a téli vakáció után sportolóim, akik öt-hét évet tölthettek velem, 2022-től az ifjúsági III-as korosztályba lépnek – mondta Buti László, a sportolók eddigi edzője. Az atléták edzője egy dr. Frenkl Róbert-idézettel búcsúzik a sportolóitól: „Az edzésen szenvedni kell, aki győzni sakar tanuljon meg szenvedni”. Az ISK Székelyudvarhely ifjúsági III-as korosztályú atléták felkészítését január elejétől Bartus Attila veszi majd át Buti Lászlótól.