Tizenegy csíki érem az országos bajnokságon

A Bucsin-tetőn és környékén, remek időjárási körülmények között tartották meg az elmúlt hét végén a sítájfutók országos bajnokságát, illetve a Románia-kupa küzdelmeit. A pontvadászaton tizenhat klub több mint száz sportolója vett részt, Hargita megyéből ezúttal csak a VSK Csíkszereda sportolói indultak, ám a megyeszékhelyi különítmény bajnoki címekkel és dobogós helyezésekkel tért haza. A férfiak váltó versenyén újra visszaült a trónra a VSK csapata. A Bucsin-tető és környéke adott otthont az elmúlt hét végén a sítájfutó országos bajnokságnak, valamint két távon a Románia-kupa fordulóinak. A csütörtökön kezdődött és vasárnap véget ért versenyen az országból tizenhat klub több mint száz versenyzője indult el. Csütörtökön a vegyes váltók futamát tartották, míg pénteken a férfi váltók mellett a sprint számban is bajnokot hirdettek. Szombaton a hosszú, vasárnap a középtáv futamait tartották. A Román Tájfutó Szövetség égisze alatt tartott viadalon a Nord Team Beszterce, az Orienter SK Marosvásárhely, az ESK Brassó, az OK Silva Câmpina, a Ba­barunca SK Négyfalu, a Știința Electrosistem SK Nagybánya, az ISK Felsőbánya, az Universitatea Craiova, az Atletic Roman, a Mentor Silva SK Bukarest, a Spria SK Felsőbánya, a Nord SK Nagybánya, a Chimia Viktóriaváros, a Nagyváradi Ady Endre Középiskola, a Zsilvásárhelyi Gyermekek Háza, valamint a VSK Csíkszereda sportolói indultak el. Noha a kornavírus-járvány előtti években rendszeres résztvevője volt a sítájfutó versenyeknek a Csíkszeredai Gyermekek Háza csapata, a gárda idén nem indult el az országos bajnokságon. Aranyos csíkiak A VSK Csíkszereda tizenegy bajnoki éremmel és egy Románia-kupa dobogós hellyel zárta a versenysorozatot. Két év megszakítás után a Gegő Hunor, Szép Zoltán és Suciu Simion alkotta férfi váltó újra bajnoki címet hozott a VSK Csíkszereda csapatának, utoljára 2019-ben volt aranyérmes az országos pontvadászatban a gárda. Azt viszont érdemes megjegyezni, hogy 2013 és 2019 között a csíki váltó zsinórban hétszer lett bajnok, 2020-ban a harmadik, tavaly pedig a második helyen zárt, így gyakorlatilag tíz éve dobogós a VSK csapata. Két bajnoki címmel gazdagodott Csúcs András, aki a sprint számban és középtávon is legyőzhetetlennek bizonyult korosztályában, hosszú távon pedig második lett, mivel csapattársa, Szalay Zoltán megelőzte. Érdekesen alakult a rövid távú futam az 55 év fölöttieknél, hiszen három csíkszeredai harcolt az érmekért: a győztes mögött ért célba Szász János és Szalay Zoltán. Az M165 kategóriában – a veteránoknál a váltó tagjainak életkorát összeadják – is dobogóra állhatott a VSK Csíkszereda csapata, a Ráduly Róbert Kálmán, Szász János és Csúcs András alkotta trió a második helyen zárt. Gegő Hunor középtávon a második, hosszú távon a harmadik helyen végzett, a Románia-kupában – amelyben e két távon elért eredményeket összesítették – a második helyen zárt a nagybányai Biró Alexandru mögött. Szép Zoltán hosszú távon nem indult, ám a váltó-arany mellett sprintben és középtávon is a harmadik helyen végzett. A győztesek és a csíkiak helyezései Vegyes váltók 14 évesek: SK Babarunca 17 évesek: Știința Electrosistem Elite: Universitatea Craiova 35 évesek: Mentior Silva Váltók 14 évesek: lányoknál és fiúknál is: SK Babarunca 17 évesek: lányoknál és fiúknál is: Știința Electrosistem Elite: nők: Știința Electrosistem; férfiak: VSK Csíkszereda (Gegő Hunor, Szép Zoltán, Suciu Simion); M165: 1. ESK Brassó, 2. VSK Csíkszereda (Ráduly Róbert Kálmán, Szász János, Csúcs András). Sprint 14 évesek: lányok: Stupu Sonia (SK Babarunca); fiúk: Percec Vlad (SK Babarunca). 17 évesek: lányok: Rebeca Ciocian; fiúk: David Hreniuc (mindketten Știința Electrosistem). Elite (21): nők: Andra Cecilia Anghel (U Craiova); férfiak: 1. Cătălin Vadean (Știința Electrosistem), …3. Szép Zoltán, …5. Suciu Simion, …7. Gegő Hunor (mind VSK Csíkszereda). 35 évesek: nők: Veronica Minoiu (U Craiova). 45 évesek: férfiak: Relu Tamaș (Spria). 55 évesek: nők: Lucia Pop (Știința Electrosistem); férfiak: Csúcs András (VSK Csíkszereda). 65 éves férfiak: 1. Emilian Minoiu (U Craiova). Középtáv 12 évesek: lányok: Stupu Sonia (SK Babarunca); fiúk: Cristian Andrei Mirea (U Craiova). 14 évesek: Mazilu Andreea; fiúk: Percec Vlad (mindketten SK Babarunca). 17 évesek: lányok: Andreea Manu; fiúk: David Hreniuc (mindketten Știința Electrosistem). 20 évesek: nők: Ștefania Peleș (Știința Electrosistem); fiúk: Alexandru Catană (Spria). Elite: Andra Cecilia Anghel (U Craiova); férfiak: 1. Biró Alexandru (Știința Electrosistem), 2. Gegő Hunor, 3. Szép Zoltán, …7. Suciu Simion (mind VSK Csíkszereda). 35 év fölöttiek: nők: Crețu Cristina (SK Babarunca). 45 év fölöttiek: nők: Gina Tamaș (Nord); férfiak: Relu Tamaș (Spria). 55 év fölöttiek: Lucia Pop (Știința Electrosistem); férfiak: 1. Csúcs András, 2. Szász János, 3. Szalay Zoltán (mind VSK Csíkszereda). 65 év fölöttiek: Ilie Crețu (OK Silva). Hosszú táv 12 évesek: lányok: Dragomir Letiția (SK Babarunca); fiúk: Cristian Andrei Mirea. 14 évesek: lányok: Brânduș Ana (SK Babarunca); fiúk: Percec Vlad. 17 évesek: lányok: Andreea Manu; fiúk: David Hreniuc. 20 évesek: nők: Ștefania Peleș; férfiak: Constantin Deaconescu (U Craiova). Elite: nők: Andra Cecilia Anghel; férfiak: 1. Biró Alexandru, …Gegő Hunor (VSK Csíkszereda). 45 év fölöttiek: nők: Gina Tamaș (Nord); férfiak: Sebestyén István (Știința Electrosistem). 55 év fölöttiek: Lucia Pop; férfiak: 1. Szalay Zoltán, 2. Csúcs András, …8. Szász János (mind VSK Csíkszereda). 65 év fölöttiek: Ilie Crețu.