Temesváron is ikszelt az FK

Foggal-körömmel küzdött az FK Székelyudvarhely teremlabdarúgó-csapata a román bajnokság rangadóján a bajnokesélyes Temesvári Informatica otthonában, amelynek a legvégén meglett ennek a gyümölcse. Ponttal térhettek haza Jakab Zoltán tanítványai. A Temesvári Informatica ott­honában lépett pályára az FK Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának huszadik játéknapján. A mérkőzés nagy fontossággal bírt, a nyertes ugyanis nagy lépést tehetett, hogy az első pozícióban zárjon. Remekül indult a mérkőzés, az 50. másodpercben Szőcs László bevette a bánságiak kapuját. Erre két gyors válasz érkezett. Ismét Szőcs László távoli lövése ért egyenlítést. Többnyire a hazaiak irányítottak, az FK védekezett, innen próbálták elindítani támadásaikat. A szünetig még egy-egy találat született, az udvarhelyit Mánya Szabolcs szerezte (3–3). A második felvonásban sem változott sokat a játék képe, csupán az, hogy kevesebb gól született. Az Informatica szerzett előnyt, majd mezőnyjáték folyt a pályán A végjátékban jött a csattanó. Jakab Zoltán mezőnyjátékosra cserélte kapusát, és amikor már a vendéglátók azt hitték, hogy meglesz a győzelem, a vészkapus, Mánya passzolta előre, Szécsi Barna pedig nyolc méterről megbombázta. Gól, úgy, hogy még csupán egy másodperc maradt hátra a végső sípszóig. A pontszerzés remek eredmény a bánságiak pályáján, ráadásul ezzel továbbra is veretlenek maradtak a tavaszi idényben. Két fordulóval az alapszakasz vége előtt az első négy helyezett között csupán három pont a különbség: az első a Galaci United 41-gyel, a második a Dévai Autobergamo 40-nel, a harmadik a Temesvár 39-cel, míg a negyedik az FK Udvarhely 38-cal. Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 20. forduló: Temesvári Informatica – FK Székelyudvarhely 4–4 (3–3) /Alcantara (2., 4.), Rakics (17.), Szimics (24.), illetve Szőcs László (1., 7.), Mánya (20.), Szécsi (40.)/. HN-összeállítás