Temesvár ellen a döntőért

Elvitték a felek a harmadik meccsig a teremlabdarúgó-bajnokság elődöntőjét, amelyben a Galac 2–1-es összesítéssel búcsúztatta a Temesvári Informaticát. Ennek fényében a FK Székelyudvarhely a bronzcsatában a bánságiakkal fog találkozni. Az első meccset már jövő héten megrendezik. Ellenfelet kapott a teremlabda­rúgó-bajnokság bronz­csa­tá­jára az FK Szé­kely­ud­var­hely, amely mint ismert, korábban 2–0-s összesítéssel volt kénytelen fejet hajtani a Dévai Autobergamo előtt. Az elődöntő másik ága hárommeccses párharcot hozott. A Temesvári Informatica hazai környezetben még 8–7 arányban legyőzte az alapszakaszgyőztes Galaci Unitedet, ám a második és a harmadik találkozón, ezúttal Galacon, 3–2-es, illetve 2–1-es vereséget szenvedtek. Ennek fényében a Jakab Zoltán által irányított udvarhelyi alakulat ellenfele a bronzcsatában a temesvári csapat lesz. A versenykiírás szerint a bronzmeccset oda-visszavágóval döntik el, kupaszabályokkal. Mivel az alapszakasz során az FK Székelyudvarhely végzett jobb pozícióban, így a párharcot idegenben indítják, a második találkozó a városi sportcsarnokban lesz. A szakszövetség közzétette az első összecsapás időpontját, ez alapján a Temesvár – Udvarhely mérkőzést május 16-án, kedden 18 órától rendezik. A tervek szerint a visszavágót egy hétre rá rendezik. A fináléban a Dévai Auto­bergamo és a Galaci United esik egymásnak, és a három nyert meccsig tartó finálé első találkozóját a Duna parti városban rendezik május 15-én, 17 óra 15 perctől. HN-összeállítás