Tanulságos volt az első verseny

Új szakágban, új környezetben állt rajthoz az elmúlt hétvégén Bartha Mózes, a fiatal csíki pilóta a magyar ralicross-bajnokságban indult az idei évben. Az első versenyt Szlovákiában tartották, a csíki pilóta a nyolcadik helyen zárta a viadalt. [caption id="attachment_86728" align="aligncenter" width="1000"] Nyolcadik helyen zárt korosztályában Bartha Mózes Fotó: Anda Irén[/caption] Egyéves szünet után állt újra rajthoz Bartha Mózes, a fiatal csíkszeredai pilóta 2017-ben megnyerte a hazai Time Attack bajnokság junior korosztályát, idén viszont a magyar ralicross-pontvadászatban harcol. A bajnokság első versenyének a SlovakiaRing adott otthont az elmúlt hétvégén, Bartha Mózes a nyolcadik helyen zárt. A csíki pilótának görcsösen indult az első nap, de ez nem csoda, hiszen először állt rajthoz ralicross-futamon. – Egy számomra ismeretlen szakágban, idegen környezetben versenyeztem, éppen ezért nem is tűztem ki merész célokat, a tapasztalatszerzés, a beszokás bőven elég feladat volt erre a hétvégére – mondta Bartha Mózes. A SlovakiaRingen egy gyors, vegyes – aszfalt és murva – borítású pályát alakítottak ki a szervezők. – Az aszfaltcsíkokat összekötő murvaszakaszok nehezítették a dolgomat, egyrészt a csúszós felület, másrészt a felszálló por miatt is, de legfőképpen azért, mert ilyen felületen – főleg slick gumikkal – még nem jártam. A biztonságot szem előtt tartva elővigyázatos stílussal zártam a két szabadedzést, illetve a két előfutamot, de körről körre javítani tudtam az időeredményemen – mondta a csíki pilóta. Vasárnap az elődöntőben negyedikként ért célba csoportjából Barhta Mózes, de mivel a csoportokból csak az első három jutott a döntőbe, a csíkszeredai pilóta a nyolcadik helyen végzett a Junior kategóriában, ami ahhoz képest, hogy élete első ralicross-versenye volt, nem rossz eredmény. A magyar ralicross-ob második futamának a máriapócsi RabócsiRing ad otthont április 20–22. között. Kopacz Gyula