Tíz érem a Románia-kupán

Egy arany-, hat ezüst- és három bronzérmet szereztek a csíkszeredai sportolók az első alkalommal megszervezett sítájfutó Románia-kupán. Az eredményeknek köszönhetően a VSK Csíkszereda a legeredményesebb klub lett és elnyerte a legjobb csapatnak járó díjat, míg a megyeszékhelyi Tanulók Klubja a hatodik helyen végzett a csapatrangsorban. [caption id="attachment_44648" align="aligncenter" width="785"] Éremhalmaz a Románia-kupán[/caption] Nagyon jó körülmények között került sor a hétvégén Hargitafürdőn a sítájfutók Románia-kupájára, amelyet a hazai szakszövetség megbízásából a VSK Csíkszereda szervezett meg. A lelkes szervezői gárdát maga Csíkszereda polgármestere, Ráduly Róbert Kálmán irányította. Szombaton sprint-, tegnap üldözőversenyre került sor és a végeredményt a két nap összetett eredménye adta. A versenyen közel százan álltak rajthoz és a két csíkszeredai klub mellett voltak sportolók Brassóból, Nagybányáról, Felsőbányáról, Négyfaluból, Nagyváradról és Marosvásárhelyről is. A felnőtt férfiaknál a csíkiak uralták a mezőnyt, sőt háziverseny alakult ki Suciu Simion és Szép Zoltán között, de a tapasztaltabb Suciu végül magabiztosan elhódította a Románia-kupát. A felnőtt nőknél is ádáz harc volt a felsőbányai Tamás Denisa és a csíkszeredai Györfi Melinda között, de a VSK sítájfutója végül a dobogó második fokára állhatott. A csapatversenyt a VSK Csíkszereda nyerte a felsőbányai Spria csapata és a nagybányai Electrosistem előtt, a csíkszeredai Tanulók Klubja a hatodik helyen zárt. A csíkiak helyezései 14 évesek: lányok: Peleș Ștefania (Tanulók Klubja) 2. hely. 16 éves lányok: Faragó Csenge (Tanulók Klubja) 3. hely. 18 éves fiúk: Ráduly Csongor (VSK Csíkszereda) 2. hely 20 éves férfiak: Ráduly Róbert 2. hely, Rancz Bálint (mindketten VSK) 3. hely. 21 évesek – Elit: férfiak: Suciu Simion 1. hely, Szép Zoltán (mindketten VSK) 2. hely; nők: Györfi Melinda (VSK) 2. hely, Ene Melania (Tanulók Klubja) 3. hely. 40 éves nők: Birta Melánia (Tanulók Klubja) 2. hely. HN-összeállítás