Sztárcsapatok búcsúja

Némi meglepetésre búcsúzott a labdarúgó Európa Liga nyol­caddöntőjében a Lyon, a Dort­mund vagy épp a Milan. Ezen sorozatban és a Bajnokok Ligájában is kisorsolták a negyeddöntő párosításait. Nem lesz ott a legjobb nyolc csapat között az Olympique Lyon, a Borussia Dortmund vagy épp az AC Milan a labdarúgó Európa Ligában. A nyolcaddöntő legnagyobb drámai meccsét a Victoria Plzen és a Sporting játszotta Csehországban, ahol a hazaiak kétgólos hátrányukat ledolgozták, ám amikor úgy nézett ki, hogy a büntetők döntenek, akkor jött Battaglia és a 115+2 percben eldöntötte a lisszaboni továbbjutást. Ugyanakkor a mérkőzések másnapján máris kisorsolták a negyeddöntő párosításait, ahol a két nagyágyú, az Arsenal és a Atlético elkerülte egymást. Eredmények Európa Liga, nyolcaddöntők, visszavágók: Zenit Szentpétervár – RB Leipzig 1–1. Továbbjutott: az RB Leipzig, 3–2-es összesítéssel; Lokomotiv Moszkva – Atlético Madrid 1–5. Tj.: az Atlético Madrid, kettős győzelemmel, 8–1-es összesítéssel; Dinamo Kijev – Lazio 0–2. Tj.: a Lazio, 4–2-es összesítéssel; Athletic Bilbao – Olympique Marseille 1–2. Tj.: a Marseille, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel; Viktoria Plzen – Sporting Lisszabon 2–1 – hosszabbítás után. Tj.: a Sporting, 3–2-es összesítéssel; Olympique Lyon – CSZKA Moszkva 2–3. Tj.: a CSZKA, 3–3-mal, idegenben szerzett több góllal; Red Bull Salzburg – Borussia Dortmund 0–0. Tj.: a Red Bull, 2–1-es összesítéssel; Arsenal – AC Milan 3–1. Tj.: az Arsenal, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel. A negyeddöntő párosítása: RB Leipzig – Olympique Marseille, Arsenal – CSZKA Moszkva, Atlético Madrid – Sporting Lisszabon, Lazio – Red Bull Salzburg. A negyeddöntő első mérkőzéseit április 5-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik. Bajnokok Ligája A labdarúgó Bajnokok Ligájában már a negyeddöntőben találkoznak egymással az elmúlt szezon döntősei, a címvédő Real Madrid és a Juventus. A Nyonban rendezett pénteki sorsoláson a két versenyben maradt angol csapat, a Liverpool és a Manchester City egymással került össze, míg a Barcelona az AS Romával, a Bayern München pedig a Sevillával játszik. A negyeddöntő párosítása: FC Barcelona – AS Roma, Sevilla – Bayern München, Juventus – Real Madrid, Liverpool – Manchester City. Az első mérkőzéseket április 3-án és 4-én játsszák, míg a visszavágókra egy héttel később kerül sor. A döntőt május 26-án Kijevben rendezik. HN-összeállítás A cikk a Hargita Népe március 19-i számában jelent meg.