Szombatig pihenhetnek a csapatok: Véget ért a csoportkör

Véget értek a csoportkör küzdelmei, szombaton pedig elkezdődnek a nyolcaddöntő meccsei a labdarúgó Európa-bajnokságon. Tegnap négy találkozót játszottak, köztük a német–magyart, ám ez lapzártánk után ért véget. Tizenkét nap alatt játszották le a csoportkör mérkőzéseit a labdarúgó-Európa-bajnokságon, két nap szünet után a nyolcaddöntővel folytatódnak a küzdelmek. Tegnap a német–magyar és a francia–portugál meccs zárta a csoportkört, a két találkozó lapzártánk után ért véget. Csoportelső angolok Csupán az első negyedóra volt izgalmas a kedd esti Csehország – Anglia mérkőzésen, a 2. percben Sterling ugyan ziccert hibázott, miután a kapujából kifutó Vaclik hálóőr fölött átemelte a labdát, ám a játékszer a kapufára pattant. Ami lábbal nem ment Sterlingnek, az ment fejjel, a 12. percben Grealish beadásából szerezte meg az angol csapatának a vezetést és mint később kiderült, a meccs egyetlen találatát. Glasgow-ban a skótok kezdték jobban az összecsapást, mégis a horvátok örülhettek hamarabb: a 17. percben Vlasic tíz méterről vette be a házigazda kapuját. A találat után is a skótok irányították a meccset, a félidő hajrájában pedig Vida hibáját kihasználva McGregor egyenlített. A 62. percben Modric megint előnyhöz juttatta a horvátokat, majd egy ellentámadás végén a 77. percben Perisic lezárta a mérkőzést. Kiütéses siker A 11. percben még büntetőt hibáztak, de végül nagyarányú győzelmet arattak a spanyolok a szlovák válogatott fölött tegnap este. A 30. percben a szlovák kapus, Dubravka saját kapujába ütötte be a labdát, a 45. Laporte emelte kettőre a spanyol előnyt. A második félidőben Sarabia az 56., Ferran Tores a 67. percben ért el gólt a spanyoloknak, majd Kicka 71. percben szerzett öngólja zárta a meccset. Izgalmas meccset játszott a svéd és a lengyel válogatott tegnap este, Forsberg a 2. és az 59. percben szerzett találatára Lewandowski a 61. és 84. percben még válaszolt, ám Claesson 94. percben elért góljára már nem volt ideje válaszolni a lengyel válogatottnak. Eredmények, állás D csoport: Horvátország – Skócia 3–1, Csehország – Anglia 0–1. 1. Anglia            3 2 1 0 2–0 7 2. Horvátország  3 1 1 1 4–3 4 3. Csehország    3 1 1 1 3–2 4 4. Skócia           3 0 1 2 1–5 1 E csoport: Szlovákia – Spanyolország 0–5, Svédország – Lengyelország 3–2. 1. Svédország      3 2 1 0 4–2 7 2. Spanyolország  3 1 2 0 6–1 5 3. Szlovákia         3 1 0 2 2–7 3 4. Lengyelország  3 0 1 2 4–6 1 Az F csoportban a Portugália – Franciaország és a Németország – Magyarország találkozók lapzárta után értek véget.