Szerencsésen alakultak az eredmények: Növelte előnyét az éllovas FC Székelyudvarhely

Győzött az FC Székelyudvarhely, a riválisok viszont pontokat vesztettek, így növelte előnyét az éllovas a labdarúgó 3. Liga 5. csoportjának 12. fordulójában. Mihai Ianc csapata immár három ponttal előzi meg két üldözőjét. Sikerének köszönhetően, valamint közvetlen üldözőinek ballépése miatt sikerült három pontra növelnie előnyét az FC Székelyudvarhely csapatának a labdarúgó 3. Liga 5. csoportjának 12. fordulójában. Mihai Ianc tanítványait az 56 perces emberhátrány sem törte meg. Az FC Székelyudvarhely pénteken a Kézdivásárhelyi SE csapatát fogadta, 27. perc játék után a hazaiak szerezték meg a vezetést, miután Pop ellen szabálytalankodtak a büntetőterületen belül a vendégek, a jogosan megítélt tizenegyest Bobea értékesítette. Hét perccel később egy ellentámadás végén Barta utolsó védőként szabálytalankodott, a jogosan megítélt büntető mellett a székelyudvarhelyiek játékosát kiállította a játékvezető. A vendégek részéről Antal végezte el a tizenegyest, ám Bodeának sikerült védenie. Az emberelőnyben lévő vendégek folyamatosan támadtam, míg a székelyudvarhelyiek inkább ellentámadásokkal veszélyeztettek, a 71. percben mégis egy vendéghibát kihasználva Pop növelte a hazaiak előnyét, hat perccel később Bobea pedig egy kontra végén állította be a 3–0-s végeredményt. A csoportban a szombati nap több meglepetés-eredménnyel zárult: az FC Pucioasa csak döntetlent ért el az SK Blejoi otthonában, a Sepsiszentgyörgyi OSK II. Barcarozsnyón szenvedett vereséget, a sereghajtó Kids Tâmpa Brassóban megszerezte első idei bajnoki győzelmét, a szenvedő fél az FC Hermannstadt II. volt, míg a Brassói SR Municipal döntetlent játszott a VSK Plopeni-vel szemben. Az FC Székelyudvarhely így saját sikerének, no meg a FC Pucioasa döntetlenjének és a Sepsi OSK II. vereségének köszönhetően három pontra növelte előnyét a tabellán, a háromszékiek egy helyet rontva pedig már a harmadik helyen állnak, igaz, ez csak gyengébb gólarányuknak köszönhető. Az Olimpic Cetate és a Kézdivásárhelyi SE is helyet cserélt, e két csapat harcol az utolsó felsőházi rájátszást érő helyért, igaz, a nagyszebeniek, az SK Blejoi és a SR Municipal is beleszólhat ebbe a csatába. A 13. fordulóban újabb székely rangadó lesz, ezúttal a Sepsiszentgyörgyi OSK II. fogadja az FC Székelyudvarhely-t: hazai siker esetén a háromszékiek újra beérik az éllovast, vendéggyőzelem esetén pedig tetemes előnyre tehet szert az SZFC. A Kézdiásárhelyi SE a FC Pucioasa legyőzésével megtartaná esélyét a felsőházi rájátszásba jutásért, de közvetve segíthetné ellépni üldözőitől a székelyudvarhelyieket is. Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 12. forduló: FC Székelyudvarhely – Kézdivásárhelyi SE 3–0, SK Blejoi – FC Pucioasa 1–1, Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Sepsiszentgyörgyi OSK II. 1–0, Brassói Kids Tâmpa – Nagyszebeni FC Hermannstadt II. 1–0, Brassói SR Municipal – VSK Plopeni 4–4. Az állás: 1. FC Székelyudvarhely 28 pont, 2. FC Pucioasa 25 p., 3. Sepsiszentgyörgyi OSK II. 25 p., 4. Barcarozsnyói Olimpic Cetate 19 p., 5. Kézdivásárhelyi SE 17 p., 6. Nagyszebeni FC Hermannstadt II. 15 p., 7. SK Blejoi 14 p.,8. Brassói SR Municipal 12 p., 9. VSK Plopeni 7 p.,10. Brassói Kids Tâmpa 5 p.