Szépvíz a megyei bajnok

Véget ért a megyei teremlabdarúgó-bajnokság, amelynek döntő tornáját a hétvégén Gyergyóremetén tartották. A bajnoki címet a Csík­szépvízi MŰ szerezte meg, amely ezáltal jogot nyert az országos teremlabdarúgó 2. Liga 2016/2017-es idénybeli indulásra. Tusnádfürdőn a Csík körzeti csapatok részvételével tartottak szombaton teremfocitornát. A Csíkszépvízi MŰ csapata nyerte meg a 2016-os megyei labdarúgótornát, amelyen a megyei focibajnokságban szereplő csapatok indultak. Sikerüknek köszönhetően a szépvíziek indulási jogot nyertek a román teremlabdarúgó 2. Liga 2016/2017-es szezonjába osztályozó nélkül. A Csíkszépvízi MŰ százszázalékos teljesítménnyel zárta a szombaton Gyergyóremetén tartott döntőtornát, a győztes csapat a kupa, az érdemoklevelek és az érmek mellett labdákat is kapott a bajnokságot szervező Hargita Megyei Labdarúgó Egyesülettől. Eredmények: Madéfalva – Gyer­gyó­remetei Kereszthegy 7–2, Csík­szépvízi MŰ – Gyergyó­szár­hegyi Bástya 3–2, Kereszthegy – Bás­tya 1–2, Madéfalva – MŰ 2–6, Bástya – Madéfalva 3–3, MŰ – Kereszthegy 6–4. A végeredmény: 1. Csíkszépvíz 9 pont, 2. Madéfalva 4 p., 3. Bástya 4 p., 4. Kereszthegy 0 p. Tusnádfürdőn játszottak A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület szombaton nyolc csapat részvételével szervezett teremlabdarúgó tornát a Csík körzeti nagypályás bajnokságban részt vevő gárdák számára. Eredmények: csoportmeccsek: Tus­nád­fürdő – Csíkszentmártoni Alcsík 0–2, Kozmási Komisz – Csíkszentgyörgyi Fiság 2–3, Csicsó – Csíkszentkirályi Borsáros 3–1, Gyi­mes­felsőlok – Csíkszent­do­mo­­kosi Garados 5–0, Borsáros – Tusnádfürdő 1–1, Fiság – Ga­rados 2–1, Alcsík – Csicsó 1–2, Gyimes­felsőlok – Komisz 1–2, Tusnádfürdő – Csicsó 0–2, Garados – Komisz 0–0, Borsáros – Alcsík 0–5, Fiság – Gyimes­felsőlok 1–1. Rájátszás: Borsáros – Gyimes­felsőlok 0–3, Tusnádfürdő – Garados 6–5, Alcsík – Fiság 2–1, Csicsó – Komisz 1–3. Helyosztók: a 7. helyért: Garados – Borsáros 3–0; az 5. helyért: Tusnádfürdő – Gyimesfelsőlok 3–0; a 3. helyért: Fiság – Csicsó 2–1; döntő: Csíkszentmártoni Alcsík – Csíkkozmási Komisz 4–2. Kopacz Gyula