Szenzációs csíki siker

Győzelemmel kezdte és sikerrel is folytatta az évet a VSK Csíkszereda férfikosárlabda csapata: Lászlófy Botond tanítványai a 13. fordulóban hazai pályán a VSK Galac csapatát győzték le, pénteken pedig a 15. játéknapon az Erőss Zsolt Arénában a VSK Temesvár ellen diadalmaskodtak a csíkiak. A találkozót a vendégek öt ponttal indították, de a csíkiak hamar ledolgozták a hátrányt és át is vették a vezetést, ám négy pontnál nagyobb előnyt nem tudtak kiharcolni. Az első negyed utolsó percében kiegyenlített és két ponttal át is vették a vezetést a vendégek, de a játékrész végén egyenlő volt az állás. A második negyed elején sokáig váltakozva vezettek a csapatok, de az előny nem volt soem háromnál nagyobb, ám a játékrész közepére a VSK Csíkszereda egyre pontosabban játszott mind támadásban, mind pedig védekezésben, így a szünetre hét pontos előnnyel mehettek a hazaiak. A pihenőt követően is folytatódott a remek csíki játék, így a hazaiak előnye tizenöt pontra nőtt, ebből a játékrész végére hármat faragtak a vendégek. Az utolsó negyedben újra tizenötre növelte előnyét a házigazda, az utolsó két percben viszont a temesváriak agresszív letámadással próbálkoztak, így becsúszott néhány hiba csíki részről, ám a vendégeknek csak faragni sikerült a hátrányukból, a győzelmet pedig a VSK Csíkszereda szerezte meg. A pénteki sikert követően a VSK Csíkszereda két helyet javított a tabellán és 17 ponttal már a 14. helyen áll. Szerdán a második helyezett FC Argeș Pitești vendégeként lépnek pályára a csíki kosárlabdázók a 16. fordulóban. Eredmény VSK Csíkszereda – VSK Temesvár 72:63 (17:17, 19:12, 19:14, 17:20). A csíki pontszerzők: Vujadinovics 19 (2x3), Lam 14 (1x3), Ionescu 11 (3x3), Bogdanovics 11, Lufile 10, Kelemen 3 (1x3), Ortega 2, Ciucă 2.