Székelyudvarhelyen mutatták meg tudásukat: Autóverseny amatőröknek

A Brassó Megyei Autósport Egyesület a Promo Rally bajnokság második futamát tartotta vasárnap Székelyudvarhelyen. A többéves hagyományra visszanyúló Promo Rally történetében először tartottak Hargita megyében futamot, amelyen harmincnégy pilóta vett részt. A dízelautók kategóriájában két Hargita megyei pilóta is dobogós helyen zárt Amatőr autóversenynek adott otthont vasárnap Szé­kelyudvarhely, ahol a Pro­mo Rally sorozat második fordulóját tartották. A sorozatot és a vasárnapi futamot is a Brassó Megyei Autósport Egyesület (BMAE) szervezte a székelyudvarhelyi MAXX Racing SK-val közösen, a bajnokság a Román Autósport Szövetség égisze alatt zajlik. A futamon harmincnégy pilóta vett részt, a Hargita megyei pilóták közül a gyergyószentmiklósi Bilibók Csongor Géza a versenylicenccel rendelkező pilóták közül az első helyen zárt, a székelyudvarhelyi Miklós Attila megnyerte a dízelautósok géposztályát, összetettben és a 3-as géposztályban a harmadik helyen zárt. A 2-es géposztályban is székelyudvarhelyi siker született, itt a leggyorsabb Geréb Domokos volt, míg a dízelkategóriában a csíkszeredai Jakab Attila a második helyen zárt. A dobogósok Összetett: 1. Alin Mihai Albu (VW Golf), 2. Alexandru Maxim (Audi A4 DTM Edition), 3. Miklós Attila (Opel Corsa B). 1-es géposztály (1600 cm3 alatti autók): 1. Radu Nicolae Lambrino (Suzuki Swift Sport), 2. Alex Arhire (Citroën C2 VTS), 3. Mihai Citirigă (Renault Mégane Coupé). 2-es géposztály (1601–2200 cm3 közötti autók): 1. Geréb Domokos (Suzuki Swift Sport), 2. Fröhlich Rudolf Dániel (Ford Focus ST 170), 3. Andrei Florin Bănică (Ford Focus MK2). 3-as géposztály (2200 cm3 fölötti autók): 1. Alin Mihai Albu )VW Golf), 2. Alexandru Maxim (Audi A4 DTM Edition), 3. Miklós Attila (Opel Corsa B). 4-es géposztály (2200 cm3 fölötti, tunning autók): 1. Csoma Erik (Seat Ibiza BG2), 2. Radu Bularcă (Audi A4), 3. Florin Davidescu (Audi A4). Dízel járművek: 1. Miklós Attila (Opel Corsa B), 2. Jakab Attila László (VW Golf V GTD), 3. Marzell Norberth (Opel Astra G). Versenylicenccel rendelkező pilóták: 1. Bilibók Csongor Géza (Fiat Punto), 2. Szép Alexandru (Toyota Celica).