Székelyek egymás között

Esőben és korai góllal kezdődött, napsütésben és két késői találattal zárult az U19-es labdarúgó Románia-kupa első elődöntőjének visszavágója. Az FK Csíkszereda ugyan a fővárosi győzelmet megismételni nem tudta, de a sorozat fináléjába bejutott, ahol a Sepsiszentgyörgyi OSK lesz az ellenfele. A székelyföldi döntőt május 19-én játsszák. No, kár volt fellocsolni a pályát – mondta társának a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium mögötti műgyepes pálya egyik gondnoka úgy fél órával az FK Csíkszereda – Bukaresti FCSB U19-es labdarúgó Románia-kupa elődöntőjének kezdete előtt. Ugyanis az eső eleredt, amikor a vendégjátékosok elkezdték a melegítést. Volt, aki azt mondta, még az ég is siratja a fővárosiakat, igaz, a 70. percben nem ez volt már a vélemény. A felhők elvonultak, a nap kisütött, a csíkiak rúgtak két gólt és ünnepeltek a találkozó végén. Két perc kellett az első csíki helyzetig, újabb három az első gólig, miután Csala megszerezte a vezetést. A találatot követően még pár percig a hazaiak aktívabbak voltak, aztán a vendégek átvették az irányítást, és a 17. percben Moraru beadását követően Burnaz fejéről került a labda Karácsony kapujába. Szinte helyzet nélkül telt el egy újabb negyed óra, majd egy Popescu–Muraru összjáték végén utóbbi a csíki tizenhatos sarkától egy óriási lövéssel szerezte meg a vezetést. A szünetig mind a vendégeknek, mind a hazaiaknak maradt kihasználatlan helyzetük. A szünet végére a lelátó székei felszáradtak, így ülve izgulta tovább a meccset a közönség. A második félidőben az FK jóval bátrabban játszott, több helyzetet is kialakított, ám gól nem született. Bár egyet azért láthattak a nézők a 64. percben, de Gergely találatát les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Három perccel később jött a hidegzuhany: Moraru egy ellentámadás végén kétgólosra növelte a FCSB előnyét. A csíkiak elszántan küzdöttek minden labdáért, legalább hét ziccert ki is hagytak, a remény viszont a 81. percben felcsillant, amikor El-Sawy-t buktatta egy fővárosi védő a büntetőterületen belül, a tizenegyest pedig Gergely értékesítette. Innen vérszemet kaptak a csíkiak, egyre erőteljesebben támadtak, a 88. percben Bărăbaș óriási sprint után a vendégek tizenhatosába ívelte a labdát, amit El-Sawy egy eléggé érdekes mozdulattal lőtt a FCSB kapujába. Az utolsó két perc és a közel ötperces ráadás egy örökkévalóságnak tűnt ugyan, de a végén a csíkiak ünnepelhettek. Románia-kupa, elődöntő FK Csíkszereda – Bukaresti FCSB 3–3 (1–2). Gólszerzők: Csala (5.), Gergely (82. ), El-Sawy (88.), illetve Burnaz (17.), Popescu (31.), Moraru (67.). A párharcot az FK Csíkszereda nyerte (2–1 és 3–3). Sepsiszentgyörgyi OSK – Ko­lozs­vári Univetsitatea 2–1 és 2–1.