Százszázalékos teljesítménnyel csoportelsők: Segesváron nyert a Szejke SK

Magabiztos játékkal, főleg a kapusok teljesítményének köszönhetően aratott sikert vasárnap este a székelyudvarhelyi Szejke SK a hazai férfikézilabda A divízió tizedik fordulójában. A Szejke SK a bajnoki alapszakasz első két körében nem vesztett pontot, a harmadik kört is győzelmekkel kezdte. Megőrizte veretlenségét a székelyudvarhelyi csapat                                                                Fotó: Kezilabda.ro Egyelőre nem talált legyőzőre a Székelyudvarhelyi Szejke SK a hazai A divíziós férfikézilabda-bajnokság C csoportjában. Sipos Lóránt tanítványai az alapszakasz első felében – egy oda-vissza kör után – nem vesztettek pontot, a bajnokság második részét is győzelmekkel kezdték, mindkétszer segesvári csapatok ellen nyertek. Amíg a 11. fordulóban hazai közönség előtt könnyedén jött össze a sereghajtó CNE Segesvár elleni siker, tegnapelőtt immár az utolsó előtti, szintén segesvári ellenfelét, a CSM-t már idegenben múlta felül a Szejke SK. A Szejke SK jól játszott az első percekben, egy-két gól előnye mindig volt a vendégeknek, de ellépnie nem sikerült, hiszen a segesváriak tartották az iramot az udvarhelyiekkel. A szünet után sokáig kiegyenlített volt a játék, de a játékrész közepén ellépett ellenfelétől a Szejke, végül hatgólos előnnyel nyerte meg a találkozót, köszönhetően a remek kapusteljesítményeknek, hiszen Orbán mind a nyolc lövést hárította, míg Jobb 31 dobásból tizenötöt hárítani tudott, a két segesvári hálóőr harmincöt lövésből mindössze ötöt tudott védeni. A Szejke SK továbbra is vezeti a másodosztály C csoportját, a csapat tízből tízszer nyert, a következő fordulóban a székelyudvarhelyiek pihennek, a 14. fordulóban pedig a Kolozsvári U vendégeként lépnek pályára a kincses városban. Eredmények A divízió, C csoport, 12. forduló: VSK Segesvár – Szé­kelyudvarhelyi Szejke SK 24–30 (10–11). A vendégek gólszerzői: Tăuțean 6, Jére 5, Balázs 4, Kónya 4, Fekete 4, Komporály 3, Csibi 1, Mihály 1, Palatka 1, Pál 1. Tordai Potaissa II. – Segesvári CNE 33–32. 1. Szejke SK 10 10 0 0 360–265 30 2. Kolozsvári U 9 6 0 3 291–264 18 3. Potaissa II. 9 5 0 4 288–297 15 4. VSK Segesvár 10 3 0 7 292–300 9 5. CNE Segesvár 10 0 0 10 270–375 0