Száz pont fölé jutottak: Győzött a VSK Csíkszereda

Rangadók fordulóját rendezték a hazai férfikosárlabda országos bajnokság Kék csoport­jában: az első a második helyezettet, a harmadik pedig a sereghajtót fogadta. Mindkét mérkőzésen a pontversenyben jobb helyezést elért csapatok győztek. A 2019/2020-as idény során a VSK Csíkszereda először jutott száz szerzett pont fölé egy mérkőzésen. Lufile (14) volt a csíkiak legeredményesebbje a szombati meccsen                    Fotó: László F. Csaba / Archív A férfikosárlabda országos bajnokság középszakaszá­nak Kék csoportjában a rang­adók fordulóját játszották pén­teken. Mindkét találkozón a táblázaton előkelőbb helyen álló gárdának sikerült győznie. A VSK Csíkszereda először dobott az idény során száz pontot. A Kék csoport harmadik fordulójában a listavezető Konstancai ABC Athletic a VSK Târgu Jiu csapatát fogadta, a küzdelmes és szoros találkozót végül a listavezető tengerpartiak kilencpontos különbséggel nyerték. A VSK Csíkszereda a Sepsi Arénában a sereghajtó Mára­marossziget csapatát fogadta szombat délután. A csíkiak az első pillanatoktól kezdve vezettek, előnyüket nyolc pontra növelték, de az első negyed hajrájában a vendégek felzárkóztak három pontra. A második játékrész első másfél percében a vendégeknek sikerült tovább zárkózni, mi több, ki is egyenlítettek, ám Lászlófy Botond tanítványai hamar összekapták magukat, és újra előnyhöz jutottak, igaz, sokáig öt pontnál nagyobb előnyt nem tudtak kiharcolni. A 18. percre újra egyre faragta hátrányát a máramarosi gárda, de a játékrész hajrája újra a csíkiaké volt, így a nagyszünetre nyolcpontos hazai vezetéssel mentek a csapatok. A pihenő után megpróbált felzárkózni a vendégcsapat, ám a csíkiak védelemben és támadásban is helytálltak, így a játékrész felénél már tizenhat pontra nőtt a házigazdák előnye, innentől pedig egyre jobban maradtak le a máramarosszigetiek ellenfelüktől, az utolsó negyedet már tizenkilenc pontos hátránnyal indították. Noha még egyszer megpróbálták a lehetetlent a vendégek, csak három pontot faragtak hátrányukból, ekkor pedig beindult a csíki henger, négy perc alatt a vendégek pontot sem szereztek, míg a hazaiak ezalatt tizenhat pontot dobtak, eldöntve ezzel a meccs sorsát. Végül a VSK Csíkszereda – először a 2019/2020-as idényben – száz dobott pont fölé jutott és 42 pontos különbséggel behúzta a győzelmet. – Nem indult könnyen a mérkőzés, hiszen ellenfelünknek is a győzelem volt a cél, így is álltak bele a találkozóba. Az első negyedben még minimális volt az előnyünk, ám fokozatosan belelendültek a fiúk a meccsbe, és gyakorlatilag felőröltük az ellenfelünket. Védelemben és támadásban is jól teljesített a csapat, ez egy olyan mérkőzés volt, ahol minden jól működött, mi több, nagyon kevés támadást nem fejeztünk be pontszerzéssel. Összességében azt tudom mondani, a szombati mérkőzésen mutatott teljesítmény kellene legyen a csapat igazi arca, az ellenfelünk is olyan volt, akivel szemben bátran mertünk játszani – nyilatkozta lapunknak Lászlófy Botond, a VSK Csíkszereda edzője. Eredmények Férfikosárlabda ob, középszakasz, Kék csoport, 3. forduló: VSK Csíkszereda – VSK Máramarossziget 101:59 (18:15, 25:20, 24:13, 34:11). A csíki pontszerzők: Lufile 29 (1 x 3), Diawara 23 (3 x 3), Magusar 11 (3 x 3), Movileanu 10 (2 x 3), Medgyesy 8, Nagy Sándor 6 (2 x 3), Mocrițchi 5 (1 x 3), Cergic 4 (1 x 3), Olariu 2. Konstancai ABC Athletic – VSK Târgu Jiu 83:74. A csoport állása: 1. ABC Athletic 25 pont (8/9), 2. Târgu Jiu 23 p. (6/11), 3. VSK Csíkszereda 21 p. (4/13), 4. Máramarossziget 20 p. (3/14).