Szakaszgyőzelem és dobogó

Hatalmas sikert ért el a Szerb Kerékpáros Körversenyen a Tusnad Drag Cycling Team. A csíkszeredai kontinentális kerékpárcsapat az első napot az élen zárta egyéniben és csapatban is, a viadal végén pedig dobogóra állhattak a megyeszékhelyi kerekesek. Óriási sikert ért el a Szerb Kerékpáros Körversenyen a Tusnad Drag Cycling Team. A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) versenynaptárában 2.2-es szorzóval szereplő viadal első szakaszát az élen zárta egyéniben és csapatban is a csíkszeredai kontinentális gárda, a viadal végén pedig dobogóra állhattak a megyeszékhelyi kerekesek. Pénteken Prozarevacból indult és ugyanoda érkezett meg 140 kilométer megtételét követően a mezőny, a nagy hőség miatt rendkívül nehéz volt az első etap a kerekesek számára. A mezőny a szakasz elején sok támadásnak volt kitéve, ám az első igazi szökés 40 kilométer után alakult ki, ekkor 26 sportoló járt sikerrel, az élbolyban három Tusnad Drag Cycling Team-es versenyző volt. A szököttek hét percre növelték előnyüket a mezőnnyel szemben, ám az élbolyban az utolsó húsz kilométerre elkezdődtek a támadások, sőt innen is volt sikeres szökés, de a végére újra összeállt a huszonhat fős boly és egy sprinthajrá döntött a győzelemről. A TDCT-sek végig sokat dolgoztak az élbolyban, ennek köszönhetően Hugo Velasquez helyezkedett nagyon jól és megnyerte a szakaszt. Ruben Ramos a 13., Lezica Facundo a 24., Leonid Krasnov pedig az 59. helyen zárt. Szombaton a Pozarevac és Belgrád közötti 146 kilométert teljesítette a mezőny, a TDCT számára nem volt könnyű az etap, hiszen rengeteg támadásnak kellett ellenálljanak. A 40. kilométernél alakult ki egy háromfős szökés, előnyük öt perc is volt, ám az utolsó 20 kilométeren a mezőny befogta a triót, így minden az utolsó hegymenésen dőlt el. A csíki csapatból Ruben Ramos a 7., Lezica Facundo a 17., Hugo Velasquez a 25. és Leonid Krasnov az 52. helyen ért célba. Tegnap az utolsó szakaszon a TDCT számára a győzelem volt a cél, és ennek érdekében Ruben Ramos Gabrielért tekert a csapat a Pecinci és Zrenjanin közötti 159 kilométeres etapon. Nem sikerült győzniük a csíkiaknak, ám a szakaszon Leonid Krasnov a harmadik helyen ért célba. Csapatban nagyon jól teljesítettek a csíkiak, az utolsó három kilométeren ők diktálták a tempót, annak ellenére, hogy 100 kilométert esőben tekert a mezőny. A győztessel azonos idővel ért célba Krasnov mellett Ruben Ramos is a 7. helyen, Lezica a 48., Velasquez pedig az 55. lett. A Szerb Kerékpáros Körversenyt a görög Kasztrantasz Haralamposz (Dare Viator Par­tizan) nyerte az olasz Chirico Luca (Torku Sekerspor) és a fehérorosz Ivaskin Anton (Minsk Cycling Club (előtt, Ruben Ramos a 7., Velasquez a 14., Lezica a 15., Krasnov a 44. lett, a TDCT-s Horváth Roland és Bartha Csaba az első szakaszon adta fel a versenyt. Csapatban a Tusnad Drag Cycling Team a harmadik helyen zárta a Szerb Körversenyt. A viadalon a legjobb hegymenő a román Crista Daniel (Christina Jewelry-Kuma Officine Mattio) lett. Dobogós akadémista Szinaja adott otthont az RGT Infernul Mintelui elnevezésű országos kerékpáros versenynek. A tegnapi viadalt egy Szinaján kialakított hét kilométeres pályán tartották, amelyet tízszer tett meg a mezőny. A Novák Cycling Academy sportolója, Török Szilárd az ifjúságiak kategóriájában a harmadik helyen zárt. A 17. éves Török tegnapi eredménye annál is inkább számít jónak, mert a sportoló alig egy éve kezdte el űzni a kerékpársportot. „A Török Szilárd által végzett munka és a hozzá társuló eltökéltség azt is előrevetíti, hogy a közeljövőben a sportolónk alapemberré válhat a Tusnad Drag Cyclig Team kontinentális csapatban is” – írta a Novák Cycling Academy közösségi oldala. Kopacz Gyula