Suciu Simion a legjobbak között

Az ausztriai Obertilliachban sűrű havazásban és félméteres friss hóban kezdődött meg hétfőn a sítájfutók felnőtt Európa-bajnoksága. A rajtnál 17 ország, 46 női és 61 férfiversenyzője sorakozott fel. [caption id="attachment_24678" align="aligncenter" width="854"]Suciu Simion a 25. helyen zárta az üldözőversenyt Suciu Simion a 25. helyen zárta az üldözőversenyt[/caption] Az időjárás kedvez az ausz­triai Obertilliachban zajló sítájfutó-Európa-baj­nok­ság résztvevőinek, amelyen a VSK Csíkszereda sportolói is indulnak. A nyitónapon a sprintversenyt sűrű havazásban rendezték, a kontinens­via­dalon 17 országból összesen 105 – 46 nő és 61 férfi – versenyző állt rajthoz. A hétfői sprintverseny a nőknél a svéd Tove Alexandersson, a férfiaknál a norvég Lars Moholdt győzelmével ért véget. A romániai sportolók közül a VSK Csíkszereda négyszeres országos bajnok sítájfutója, Suciu Simion remekül versenyzett, és az előkelő 25. helyen ért célba. A csíki sportoló eredményének köszönhetően 16 világkupa-ponttal is gazdagodott. A szintén csíkszeredai Szép Zoltán – akárcsak tavaly Svájcban – idén is a 46. helyen végzett, míg a nagybányai Sebestyén István az 51. lett. A nőknél a craiovai Anghel Andra a 37. helyen fejezte be a versenyt. HN-összefoglaló