Hirdetés

Szabadkártyát kaptak

A nőknél a Ferencváros és a Bukaresti CSM, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). A következő szezonban – az eddigi 16 helyett – már 24 csapat szerepel a férfi BL-ben, ahol többek között a román bajnok Bukaresti Dinamo és a magyar bajnok Veszprém is ott van. A pénteken 12 órakor kezdődő sorsoláson hat négyes csoportot alakítanak ki. Az első két helyezettek a legjobb 12 közé, a második körbe – más néven középdöntőbe – jutnak, a harmadik-negyedik helyezettek pedig átkerülnek az Európa Ligába. A második körben két hatos csoportban zajlanak majd a küzdelmek, az azonos csoportból továbbjutó csapatok nem találkoznak újra egymással, hanem magukkal viszik az egymás elleni eredményeiket. Mindkét hatosból az első négy jut a negyeddöntőbe, az ötödikek pedig az EL-ben folytathatják. A négyes döntőnek jövőre is Köln ad otthont. A női BL lebonyolításában egyelőre nincs változás. Ez lesz az utolsó szezon, amikor két nyolcas csoportot alakítanak ki, az első két-két helyezett a negyeddöntőbe jut, a 3–6. helyezettek pedig a rájátszás első körében – a negyeddöntőbe jutásért – folytathatják szereplésüket. A négyes döntőt jövőre is a budapesti MVM Dome-ban rendezik. A nők mezőnyében szeptember 5-én, a férfiaknál 9-én rajtol az új idény. A magyar bajnok Győr és a román bajnok Beszterce alapból a csoportkörös csapatok között volt.




Foci-vb a tévében

20.00: Portugália – Üzbegisztán, 23.00: Anglia – Ghána, 2.00: Panama – Horvátország, 5.00: Kolumbia – Kongó DK (mind Antena 1, M4 Sport).
 




Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!