Spanyol és monacói továbbjutás

Nem kis meglepetésre csak egy angol csapat maradt állva a labdarúgó Bajnokok Ligája nyol­cad­döntője után, ugyanis a Manchester United is kiesett mo­nacói vereségét követően. Az At­lético Madrid is a nyolc közé jutott. Szerdán újabb két csapat jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé, az Atlético Madriddal és az AS Monacóval lett teljes a sorozat negyeddöntője. A hercegségi gárda a visszavágón legyőzte az odavágón még 5–3-ra diadalmaskodó Manchester Cityt, míg a másik ágon az Atlético idegenbeli sikerének köszönheti a továbbjutást. A Monaco szerdán este az első félidőben két gólt is rúgott, a mindössze 18 éves Mbappé a nyolcadik, míg Fabinho a 29. percben mattolta az angolok kapusát, a City szépített Sané révén a 71. percben, ám Bakayoko a 77. percben fejelt gólja a manchesteriek búcsúját jelentette. A legjobb nyolc között egyetlen angol alakulat maradt, a Sevillát búcsúztató Leicester City, amely pillanatnyilag 15. a húszcsapatos angol bajnokságban. A másik mérkőzésen nem született meglepetés, az Atlético Madridban gól nélküli döntetlent játszott a Bayer Leverkusennel, ám a madridiak az első meccsen idegenben nyertek 4–2-re, és az a siker a továbbjutást is jelentette. Eredmények: AS Monaco – Manchester City 3–1. Továbbjutott az AS Monaco több idegenbeli góllal, összesítésben 6–6. Atlético Madrid – Bayer Leverkusen 0–0. Továbbjtutott az Atlético Madrid 4–2-es összesítéssel. Ma 13 órakor Nyonban megtartják a BL-negyeddöntők sorsolását, amely teljesen nyitott, azaz nem lesznek kiemeltek, és azonos ligák képviselőit is összehúzhatják. A BL negyeddöntőjébe jutott csapatok: FC Barcelona, Bayern München, Borussia Dortmund, Juventus, Leicester City, Real Madrid, Atlético Madrid, AS Monaco. HN-összeállítás