Sima magyar győzelem

Jól ismerheti egymást a magyar és a román férfi vízilabda-válogatott, hiszen a két együttes rendszeresen megmérkőzik egymással, s lassan nincs olyan kelet-magyarországi város, ahol a románok még ne kaptak volna ki a magyaroktól. A magyarok nyertek tavaly Miskolcon, két éve Debrecenben és Kecskeméten, három évvel korábban Szolnokon és Békéscsabán. Ezúttal pedig Kecskeméten világliga-meccsen. A Grúzia elleni szolnoki 17–10-es siker után újabb könnyed meccset játszott Benedek Tibor csapata, amely az első negyed után 6–2-re vezetett, és bár a románok a nagy szünetig egy góllal közelebb lopóztak, a második félidőben ismét hengerelt a magyar csapat. Eredmény: Magyarország – Románia 16–8. A csoport másik mérkőzésén a görögök 18–10-re verték Grúziát.