Sikeresen szerepeltek a veterán atléták

Bukarestben tartották a veterán atléták országos bajnokságát, az augusztus végi eseményen több Hargita megyei sportoló is részt vett. Országos rekordokkal és sok bajnoki arannyal tértek haza a csíki és gyergyói sportolók a fővárosi eseményről. [caption id="attachment_76299" align="aligncenter" width="3264"] Rekordokkal és érmekkel zárták a veterán atléták az ob-t[/caption] Újra igazolták a megyebeli veterán atléták, hogy országos szinten az élmezőnyhöz tartoznak. Az augusztus végén Bukarestben tartott országos bajnokságról rekordokkal és számos bajnoki címmel tértek haza a Hargita megyei veterán sportolók. A 80–84 évesek korcsoportjában a csíkszépvízi Szabó József a 200, a 400 és a 800 méteres síkfutást országos rekorddal zárta, a két rövidebb távon jobb időt szaladva, mint a két korosztállyal (70–74 és 75–89 évesek) fiatalabb bronzérmes. Benő Zoltán a 70–74 évesek korcsoportjában öt számban indult és négyben dobogós helyen zárt: megnyerte a 400 és 800 méteres síkfutást, második lett 200 méteren és az ötezer méteres gyaloglásban, míg a 100 méteres futószámot hatodikként zárta. Imre István a 60–64 évesek között öt számban lett dobogós, 100 és 200 méteres síkfutásban a második, míg a 800, az 1500 és a 10 ezer méteres futószámban a harmadik lett. Az 55–59 évesek között Spa­nachi Ilie hármasugrásban a második, távolugrásban a negyedik, míg a 10 ezer méteres síkfutásban a harmadik helyen zárt. A 45–49 évesek között Turós Endre a 400 méteres síkfutást a negyedik helyen zárta. Kopacz Gyula