Sikeres csíki kisfocisok

Az FK Csíkszereda négy gyerekcsapata Sepsiszentgyörgyön, egy pedig Debrecenben vett részt tornán az elmúlt hétvégén. Két első, egy második és egy negyedik helyet értek el a csíkszeredai focisok. Egy hazai és egy nemzetközi tornán szerepeltek az FK Csíkszereda gyerekcsapatai az elmúlt hétvégén. Sepsiszentgyörgyön a Ștefan Miu Emléktornán az FK négy utánpótlás-csapattal vett részt, két korosztályban győztesként, egyben másodikként tértek haza a csíki focisok, egy csapat pedig Debrecenben a Hajdú-kupán lépett pályára és negyedikként zárt. Sepsiszentgyörgy a Ștefan Miu tornának a kétszeres Bajnokcsapa­tok Európa Kupája-győztes (BEK) Miodrag Belodedici volt a fővédnöke. A háromszéki tornán az FK Csíkszereda U7-es, U9-es és U10-es csapata vett részt, utóbbiban két gárdával, a csíkiak a két legkisebb korosztályban megnyerték a tornát, az U10-ben pedig második helyen végeztek a fiatalok. A tornán több mint négyszáz kisfocis lépett pályára. A csíkiak több különdíjat is kaptak, az U7-es korosztályban Bajkó Miklós lett a gólkirály, az U9-esek között a torna legjobbjának Nyegre Kundot, a döntő legjobbjának Máthé Aport választották, míg U10-ben Brügger Dániel lett a torna legjobb játékosa. Az FK Csíkszereda U8-as csapata Debrecenben a Hajdú-kupán játszott, Kovács Tamás tanítványai a kisdöntőig meneteltek, ahol mindössze egy góllal kaptak ki a házigazda Debreceni Olasz Focisulitól. Eredmények U7: FK Csíkszereda – Brassói Kinder I. 2–2, FK Csíkszereda – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–1, FK Csíkszereda – Bukaresti Steaua Atletico 5–0, FK Csíkszereda – Brassói Kinder II. 5–1. U9: FK Csíkszereda – Brassói Forex 5–1, FK Csíkszereda – Brassói Celta 2–0, FK Csíkszereda – Sepsiszentgyörgyi Jövő 2–0; a döntőben: FK Csíkszereda – Kovászna 1–0. U10: FK Csíkszereda Fehér – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. 0–0, FK Fehér – Kovászna 2–1, FK Fehér – Sepsi OSK I. 0–2, FK Csíkszereda Piros – KSE Kézdivásárhely 7–0, FK Piros – Barcarozsnyó 5–0, FK Piros – Steaua Atletico 4–1, FK Piros – Forex Brassó 3–0; a döntőben: FK Piros – Sepsi OSK 0–2. U8: FK Csíkszereda – DLA 2–0, FK Csíkszereda – Gödöllő 3–1, MTK Budapest – FK Csíkszereda 2–1, Plútó Eger – FK Csíkszereda 1–3, DSI Debrecen – FK Csíkszereda 1–3, FK Csíkszereda – Debreceni Olasz Focisuli 2–0; elődöntő: FK Csíkszereda – Grosics Akadémia 1–3; kisdöntő: FK Csíkszereda – Olasz Focisuli 2–3. HN-összeállítás A cikk a Hargita Népe március 28-i számában jelent meg.