Semmi nem jött össze a csíkiaknak

Tíz vesztes meccset követően a Fehérvár legyőzése új reménysugarat adott a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata szurkolóinak, akik bíztak abban, hogy innentől kezdve megfordul minden. A Belgrádi HK viszont pénteken bebizonyította, hogy közel sem kész csapat a kék-fehér a végleges légióskeret ellenére. A vendégek ellentámadásai rendre célba értek, míg a Sportklub hiába játszott fölényben, az eredményen ez nem jelentkezett. Javítani hétfőn a bajnok ellen lehet. [caption id="attachment_39508" align="aligncenter" width="1400"]Kósa Endre előtt tisztelegtek a szurkolók, a csapat meg veszített Fotó: László Róbert Kósa Endre előtt tisztelegtek a szurkolók, a csapat meg veszített Fotó: László Róbert[/caption] Kéthetes szünetet követően újfent jégkorong MOL Liga-meccset rendeztek Csíkszeredában, ahol a Sportklub az újonc és egyben utolsó helyezett Belgrádi HK-t fogadta. A langyos első húsz percben a Sportklub volt vezetőedzője, a Christer Dreberg, által felkészített szerb alakulat kétszer is mattolta Ruczujt. A második harmadra ritmust váltott a kék-fehér csapat, de a vendégek első támadásukból a 28. percben újabb gólt szereztek. Innen nehezen tudott talpra állni a Sportklub, és mire sikerült, a belgrádiak újabb gólt szereztek. Az utolsó felvonást igyekezett megnyomni a hazai csapat, és Antal hamar gólt is szerzett, de Turcotte is a másik oldalon. Ennek ellenére a csíkiak mentek előre, és a vége előtt feljöttek mínusz egyre, ám a kapuslehozatal nem segített, és fordítva sült el. A csapat másodedzőjeként a kispadon bemutatkozó Hozó Levente – Nagy Bélát váltotta – így vereséggel kezdett. A Csíkszeredai Sportklub Szurkolók Egyesülete a mérkőzést megelőzően gyertyagyújtással, míg a bedobás előtt egyperces néma csenddel emlékeztek meg Kósa Endréről, a csapat volt játékosáról, aki egy éve hunyt el tragikus körülmények között. Eredmények Péntek: Csíkszeredai Sportklub – Belgrádi HK 4–6 (0–2, 0–2, 4–2) /Antal Zs. (43.), Szolarjov (51.), Valchar (56.), Molnár Zs. (60.), illetve Turcotte (28., 43.), Salij (8.), Crnogorac (17.), Filipovics (40.), Vukurevics (60.)/; Dunaújvárosi Acélbikák – Újpest 2–4 (0–1, 1–1, 1–2) /Ozols (40.), Azari (47.), illetve Hebar (7., 60.), Csányi (35.), Benk (46.)/; Galaci Dunărea – DVTK Jegesmedvék 1–4 (0–1, 1–2, 0–1) /Pál (24.), illetve Magosi (6.), Tóth A. (24.), Láda (35.), Hajós (49.)/; Debreceni HK – Fehérvári Titánok 2–3 (1–0, 1–2, 0–1) /Németh A. (8.), Hári (25.), illetve Láday (22.), Krogh (23.), Varga B. (51.)/; MAC Budapest – Ferencvárosi TC 9–3 (3–2, 6–1, 0–0) /Keresztúry (2.), Vokla (9., 29.), Escobedo (10.), Kovács (22.), Somogyi (24.), Könczei (35.), Roczanov (38.), Booras (40.), illetve Rafaj (11.), Hietamaki (11.), Shinkaruk (40.). Szombat: Galaci Dunărea – Belgrádi HK 2–1 (1–0, 1–1, 0–0) /Rusnák (14.), Mihály E. (31.), illetve Crnogorac (32.)/. A Brassó – Miskolc, MAC – Dunaújváros, illetve az Újpest – Debrecen meccsek tegnap este lapzárta után értek véget. Ma a Brassó – Belgrád (18.30), a Fehérvár – Ferencváros (19), illetve a Sportklub – Miskolc (19) meccseket rendezik. Darvas Attila