Sárig nyerte a Románia-kupát

Tusnádfürdőn rendezték a siklóernyős célra szálló Románia-kupa utolsó futamát, a hétvégi viadalra külföldről is érkeztek sportolók. A négy futamból álló sorozat végén a Csíkszeredai Turbulencia Aeroklub sportolója, Sárig István nyerte meg a Románia-kupát. [caption id="attachment_37455" align="aligncenter" width="800"]Sárig István célra szállás közben. Újabb trófeát szerzett Sárig István célra szállás közben. Újabb trófeát szerzett[/caption] Csíkszeredai sikerrel zárult az idei siklóernyős célra szálló Románia-kupa sorozata, a trófeát a Turbulencia Aeroklub sportolója, Sárig István nyerte, sőt csapattársa, Perjessy Gyula a dobogó legalsó fokára állhatott az év végi díjkiosztón. A sorozat utolsó versenyét a hétvégén tartották, a Románia-kupa idén négy futamból állt, a sportolók előbb Déván, majd Székelyudvarhelyen és Aradon, a hétvégén pedig Tusnádfürdőn versenyeztek. A sorozatban összesen 17 leszállás eredményei adódtak össze, így alakult ki a végső rangsor. A hétvégi versenyt a Tusnád­fürdői Extreme SK tartotta, és annak ellenére, hogy eléggé szeszélyes volt az időjárás, nagyon jó színvonalú volt a viadal, amelyen összesen 37 pilóta vett részt. A hazai mezőny mellett magyar, észt, angol, ciprusi és lengyel sportolók is kipróbálták tudásukat és ügyességüket. A pénteki ezdzés nagyon jó időjárási viszonyok között zajlott, de a szombat délelőtti eső próbára tette a szervezők és versenyzők türelmét is. Szombat délután végül sikerült megtartani három futamot, így estére meg is lett a Románia-kupa rangsora. Csíkszeredából a Turbulencia Aeroklub versenyzői vettek részt a versenyen, Sárig Istvánnak sorozatban harmadszor sikerült megnyernie a Románia-kupát, így a vándorkupa véglegesen a Turbulencia versenyzőjénél marad. – Nagyon örülök az eredménynek, mert nagy pontszám-fölénnyel sikerült nyernem a sorozatot – mondta Sárig István. A siklóernyős célra szálló elektromos palacsinta közepe idén 2 centiméter átmérőjű volt és akinek első érintésre nem sikerül eltalálni a pontot, az minden egyes centiméter tévedésre egy büntető pontot kapott. Az elektromos készülék átmérője egyébként 33 centiméter. Sárig István új országos rekordot is beállított az idei Románia-kupán, hiszen az összes futamon – mind a 17 körben – sikeresen a készülékre landolt. Eredmények Románia-kupa, 4. forduló: FAI kategória: férfiak: 1. George Coteț (Nimbus No Limits Club, Brassó) 13 pont, 2. Perjessy Gyula 15 pont, 3. Sárig István (mindketten Turbulencia Aeroklub) 16 pont; 1. Coteț Mihaela, 2. Brosu Elena Cristina, 3. Iordache Alexandra Ramona. Csapatverseny: 1. Ciprus, 2. Turbulencia Aeroklub, 3. Észtország. Amatőrök: férfiak: 1. Pochiu Iulian, 2. Rancz László (Turbulencia Aeroklub), 3. Talu Vlad (Paramania); nők: 1. Kovács Zsuzsanna, 2. Kiss Szende, 3. Gyárfás Annamária. Románia-kupa, végeredmény: 1. Sárig István 279 pont, 2. Agafiu Florian 1471 pont, 3. Perjessy Gyula 1777 pont. Kopacz Gyula