Románia-kupán jártak

A Prahova megyei Tufeni adott otthont a tájkerékpár Románia-kupának, amelyen a VSK Csíkszereda sportolói is jelen voltak. Nem kevesebb mint hat éremmel térhettek haza, amelyek közül három a legfényesebben csillogott. [caption id="attachment_53727" align="aligncenter" width="1812"] A VSK Csíkszereda sportolói remekeltek a tájkerékpár Románia-kupán[/caption] Három arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel tértek haza a VSK Csíkszereda tájfutói a tájkerékpáros Románia-kupáról. A Prahova megyei Tufeni adott otthont a tájkerékpáros Románia-kupának, amelyet a CSO Valea Prahovei Sportklub rendezett. Az alföldi terepen jó útviszonyok voltak, de a térkép hagyott némi kívánnivalót maga után. A versenyen az ország nyolc klubjának sportolói álltak rajthoz, köztük nyolc csíkszeredai is. A felnőtt korosztályt a VSK uralta, hisz a férfiaknál Suciu Simion mindkét nap első helyen végzett, így a két nap összetett versenye után magasba emelhette a trófeát. Berszán Pál végig versenyben volt az ezüstéremért, de végül Patraș Ionuț (CS Otopeni) jobbnak bizonyult, így neki a bronzérem jutott, míg Szép Zoltán kemény küzdelemben maradt alul a dobogóért folytatott harcban, így sajnos nem jött össze, hogy a VSK uralja a teljes dobogót. A nőknél Ráduly Annamária vasárnap a legjobb idővel ért célba, de az összetett versenyben ezüstérmes lett, mert első napi hátrányát nem tudta ledolgozni. Az ifjúságiaknál Szász Botond mindkét nap magabiztosan nyert, csapattársa, Rancz Bálint pedig másodikként zárt. A tapasztaltabb korosztályban Szász János győzni tudott, míg Rancz László negyedik lett. Eredmények: férfiak: 1. Suciu Simion, … 3. Berszán Pál, 4.Szép Zoltán; nők: 2. Ráduly Annamária; F20: 1. Szász Botond, 2. Rancz Bálint; F40+: 4. Rancz László; F50+: 1. Szász János. HN-összeállítás