Románia-kupa - Elmaradt a kupadiadal

Kétgólos vereséget szenvedett az FK Csíkszereda U17-es csapata a labdarúgó-Románia-kupa döntőjében a Bukaresti Dinamo ellen. A fiatalok az első félidőben felvették a versenyt, de a második félidőben egy szerencsés góllal, majd egy ellentámadással megpecsételődött Dusinszki Zoltán alakulatának sorsa. Esős időben, a főváros melletti Voluntari-on került sor az U17-es labdarúgó-Románia-kupa döntőjére, ahol a nagynevű Bukaresti Dinamo és az FK Csíkszereda csapott össze. Az Anghel Iordănescu Stadionban az FK Csíkszereda csapata egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet és folyamatosan építkezett, egymás után dolgozta ki a helyzeteket, de a befejezés nem volt sikeres. A Tamást, Mártont és Maruczát nélkülöző U17-es csapat végig küzdött, és az első félidőt követően 0–0 volt az állás. Szünet után a Dinamo, Gabriel Răducanu révén egy csíki kapu előtti nagy kavarodásból egy szerencsés találattal szerezte meg a vezetést. Ezt követően az FK még többet támadott, de a gól elmaradt, ráadásul a fővárosiak egy ellentámadásból az utolsó percekben növelni tudták az előnyt és ezzel beállították a végeredményt. A mérkőzést követően Du­sinsz­ki Zoltán, a csapat edzője a klub honlapjának adott interjúban elmondta: „Nagyon jól kezdtünk, az első 20 percet mi uraltuk, de gólt sajnos nem tudtunk lőni. Ezt követően a Dinamónak volt három helyzete, amit Bencze bravúrosan hárított. A szünet után szerencsés volt a Dinamo, amely egy szögletből szerencsés találatot ért el, a labda ráesett a csatáruk lábára és onnan bepattant. Ezt követően mindent megpróbáltunk, cseréltünk is játékosokat, de nem tudtunk igazán frissíteni. A mérkőzés vége felé fel is szakadt a védekezésünk és ellentámadásból gólt kaptunk. Gratulálok a fiúknak, úgy érzem, jobbak voltunk, de a focit gólokra játsszák, és mi sajnos a mai nap nem tudtunk gólt lőni, így nem mi emelhettük magasba a kupát. Ettől függetlenül büszke vagyok a csapatra, és gratulálok mindenkinek!” A döntő legjobb kapusának Bencze Norbertet választották. HN-összeállítás