Román győzelem

A magyar válogatott 29–21-re kikapott a világbajnoki bronzérmes román csapattól a svédországi női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében, vasárnap késő este. A magyar fal nem tudta tartani a kirobbanó formában játszó Neagut, aki tíz gólig jutott. A két együttes korábban 95 alkalommal mérkőzött meg egymással, eddigi összecsapásaikon 54 magyar siker mellett 9 döntetlen és 32 román győzelem született. Legutóbb november 27-én, Kolozsváron találkoztak, ahol a Kárpát-kupa fináléjában Kim Ras­mussen szövetségi kapitány együttese 29–24-re legyőzte a házigazdát. A román együttest a Győri Audi ETO KC vezetőedzője, Am­bros Martín irányítja, aki az év első felében Elek Gáborral közösen még a magyar csapat élén dolgozott. A helsingborgi mérkőzés Kovács Anna találatával indult, ám a románok gyorsan magukhoz vették a vezetést, és a 12. perc végére 7–4-es előnyre tettek szert, így a védés nélküli Kiss Évát Szikora Melinda váltotta a kapuban. Három percre rá Kim Rasmussen időt is kért, ugyanis Cristina Neagu harmadik találata után 9–5-re növelte a fórt Románia. A taktikai megbeszélés ellenére a 19. percben 11–6-os román előnyt mutatott az eredményjelző, és bár a lehetőség megvolt a három találatra zárkózásra, a különbség végül tovább nőtt: másfél perccel a szünet előtt már 15–8-ra vezetett az ellenfél. A fordulást követően szétesett a magyarok játéka, a sorozatos hibákat kihasználó román együttes 18–9-re növelte előnyét. Kiss hétméterest védett, míg a némileg javuló védekezés nyomán Kovács emberelőnyben üreskapus-góllal hatra csökkentette a különbséget (20–14). A románok azonban megrázták magukat, így újra nyolc volt közte az utolsó negyedórára fordulva (22–14). A hajrában a végül tíz találatig jutó Neagut pihentető román együttes könnyedén tartani tudta a különbséget – amely többször is kilencre hízott –, és végül nyolc találattal győzött. A románok ma 17.15-kor Csehországgal játszanak, míg a magyarok 19.30-tól az olimpiai címvédő oroszokkal. A románoknak él az esélyük az elődöntőbe jutásra, ellenben a magyarokkal, akik biztosan nem jutnak tovább. HN-összeállítás