Román döntetlen Kolozsváron

Románia 1–1-es döntetlennel kezdte a világbajnoki selejtezőt vasárnap este. A soros ellenfél Montenegró volt, aki ellen a győzelmet is megszerezhették volna Christoph Daum legényei, de a hosszabbítás perceiben Stanciu büntetőt hibázott. Elkezdődtek a labdarúgó világbajnoki selejtező mérkőzések. Az első napon a román válogatott is pályára lépett az új szövetségi kapitány – Chrisoph Daum – irányítása alatt. A meccs nem hozott egy szemet kápráztató összecsapást, de a gólok azért nem maradtak el. A mérkőzés hajrájában előbb Popa szerzett vezetést, majd két percre rá Jovetics mattolta Pantilimont. A románok viszont megszerezhették volna a három pontot, ám Stanciu a 96. percben büntetőt hibázott. Bajban viszont nincsenek a románok, hiszen egyik nagy csoportellenfelük, Lengyelország is botlott Kazahsztánban. A magyarok ma este 21.45-től kezdenek Feröer-szigetek ellen, idegenben. Eredmények C csoport: Csehország – Észak-Írország 0–0, Norvégia – Németország 0–3 (Th. Müller 15., 60., Kimmich 45.), San Marino – Azerbajdzsán 0–1 (Gurbanov 45.). E csoport: Románia – Montenegró 1–1 (Popa 85., illetve Jovetics 87.), Dánia – Örményország 1–0 (Eriksen, 17.), Kazahsztán – Lengyelország 2–2 (Hiznicsenko 52., 58., illetve Kapustka 9., Le­wandowski 35. – 11-esből). F csoport: Málta – Skócia 1–5 (Effiong 14., illetve Snodgrass 10., 60. – tizenegyesből, 84., Martin 53., Fletcher 79.), Litvánia – Szlovénia 2–2 (Cernych 32., Slivka 35., illetve Krhin 77., Cesar 93.), Szlovákia – Anglia 0–1 (Lallana 95.). A mai műsor: A csoport: Fe­hér­oroszország – Franciaország (21.45), Bulgária – Luxemburg (21.45), Svédország – Hollandia (21.45); B csoport: Andorra – Lettország (21.45), Feröer-szigetek – Magyarország (21.45), Svájc – Portugália (21.45); H csoport: Bosznia – Észtország (21.45), Ciprus – Belgium (21.45), Gibraltár – Görögország (21.45). HN-összeállítás