Román döntetlen Dánia ellen

A lengyel labdarúgó-válogatott 2–1-re nyert Montenegróban az európai vb-selejtezők E-csoportjában, míg a román–dán mérkőzésen nem született gól. A románok így a negyedik helyen maradtak. Telt ház előtt rendezték Kolozsváron a Románia – Dánia labdarúgó világbajnoki selejtező mérkőzést, amely első félidejében még a román válogatott diktálta a tempót, ám a második félidőre Christoph Daum alakulata szemmel láthatóan elfáradt. Ekkor már a dánok irányítottak, de a gólok elmaradtak, így igazságos döntetlen született. A románok maradtak a negyedik helyen csoportjukban, amelyet Lengyelország vezet toronymagasan. Eredmények A csoport: Svédország – Fe­héroroszország 4–0, Bulgária – Hollandia 2–0, Luxemburg – Franciaország 1–3; B csoport: Andorra – Feröer-szigetek 0–0, Svájc – Lettország 1–0, Portugália – Magyarország 3–0; a csoport állása: 1. Svájc 15 pont, 2. Portugália 12, 3. Magyarország 7, 4. Feröer-szigetek 5, 5. Lettország 3, 6. Andorra 0; C csoport: Azerbajdzsán – Németország 1–4, San Marino – Csehország 0–6, Észak-Írország – Norvégia 2–0; D csoport: Grúzia – Szerbia 1–3, Ausztria – Moldova 2–0, Írország – Wales 0–0; E csoport: Örményország – Kazahsztán 2–0, Montenegró – Lengyelország 1–2, Románia – Dánia 0–0; a csoport állása: 1. Lengyelország 13 pont, 2. Montenegró 7, 3. Dánia 7, 4. Románia 6, 5. Örményország 6, 6. Kazahsztán 2; F csoport: Anglia – Litvánia 2–0, Málta – Szlovákia 1–3, Skócia – Szlovénia 1–0; G csoport: Olaszország – Albánia 2–0, Liechtenstein – Macedónia 0–3, Spanyolország – Izrael 4–1; H csoport: Bosznia – Gibraltár 5–0, Ciprus – Észtország 0–0, Belgium – Görögország 1–1; I csoport: Törökország – Finnország 2–0, Horvátország – Ukrajna 1–0, Koszovó – Izland 1–2. HN-összeállítás