Román búcsú az Eb-től

Szlovénia ad otthont a napokban a teremlabdarúgó-Európa-bajnokságnak, amelyen a román válogatott is érdekelt. Volt. A Szőcs Lászlót is a soraiban tudó román válogatott ugyanis mindkét csoportmérkőzését elveszítette, így búcsúzott a kontinenstornától. [caption id="attachment_64525" align="aligncenter" width="1024"] Nem sok esélyük volt a románoknak, nem is éltek vele[/caption] Nehéz csoportba kapott besorolást a román válogatott a szlovéniai teremlabdarúgó-Európa-bajnokságra, és ahogyan az előre sejthető volt, két mérkőzés után máris búcsúzott a tornától. Nyitásként a torna egyik esélyesétől, Portugáliától szenvedtek vereséget, igaz szívósan küzdöttek végig. A csoport második meccsén Ukrajna volt az ellenfél, akikkel az utolsó percig 2–2-re álltak, ám az utolsó másodpercekben gólt kaptak, amivel búcsúztak a tornától. A negyedik helyen kiemelt Olaszország is hasonló sorsra jutott, hatalmas meglepetésre, akik a szlovénok és a szerbek mögött végeztek a harmadik helyen, ezzel kiesve. Eb, eredmények A csoport: 1. forduló: Szlovénia – Szerbia 2–2 (2–1); 2. forduló: Szerbia – Olaszország 1–0 (0–0); 3. forduló: Szlovénia – Olaszország 2–1 (0–1). A csoport végeredménye: 1. Szlovénia 4 pont, 2. Szerbia 2, 3. Olaszország 1. B csoport: 1. forduló: Oroszország – Lengyelország 1–1 (0–0); 2. forduló: Lengyelország – Kazahsztán 1–5 (0–4); 3. forduló: Oroszország – Kazahsztán 1–1 (1–0). A csoport végeredménye: 1. Kazahsztán 4 pont, 2. Oroszország 2, 3. Lengyelország 1. C csoport: 1. forduló: Románia – Portugália 1–4 (0–2) /Mimi Stoica (34.), illetve Pedro Cary (4.), Fábio Cecílio (19.), Ricardinho (36.), Bruno Coelho (37.)/; 2. forduló: Románia – Ukrajna 2–3 (2–1) /Savio (5.), Ignat (11.), illetve Korolisin (20), Pedias (28.), Soturma (40)/. A Portugália – Ukrajna mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget. D csoport: 1. forduló: Spanyolország – Franciaország 4–4 (1–2); 2. forduló: Franciaország – Azerbajdzsán 3–5 (1–1). A Spanyolország – Azerbajdzsán mérkőzés lapzárta után ért véget. HN-összeállítás