Remekelt az SZKC a rangadón

Remek hangulatban, telt ház előtt rendezték meg vasárnap délelőtt a román férfi kézilabda-bajnokság rangadóját, amelyen a Székelyudvarhelyi KC a Konstancai HC-t fogadta. A magabiztosan játszó hazai csapat játékára nem volt ellenszere a vendégeknek. [caption id="attachment_44253" align="aligncenter" width="1000"] Remekül működött az SZKC játéka a Konstanca ellen Fotó: Csedő Attila[/caption] Pikáns mérkőzésre volt kilátás vasárnap délelőtt a román férfi kézilabda-bajnokságban, ahol a Székelyudvarhelyi KC a Konstancai HC-t fogadta a 18. játéknapon. Az udvarhelyi csapatnak létfontosságú volt a győzelem, hiszen a múlt hét végén a bajnokságtól visszalépett Resicabányai HC ellen megszerzett pontokat elvette a Román Kézilabda-szövetség, így nagyon nagy – 14 pontos – hátrányba került a listavezető Bukaresti Dinamóval szemben, míg a második Konstancával szemben négyről öt pontra nőtt a hátrány. Sőt az addig negyedik Tordai Potaissa is beelőzte az SZKC-t a táblázaton. A negyedik helyre visszacsúszott udvarhelyi alakulatnak így nagyon fontos volt a három pont, és ennek megfelelően vasárnap telt ház előtt játszották az év első hivatalos mérkőzését a városi sportcsarnokban. A tét nem tett nagyobb terheket az SZKC játékosainak vállára, akik pazarul indították a találkozót. Mihalcea hetesből szerzett gólja, majd Komogorov, Mihalcea és Kuzmanoszki akcióból elért találatai után 4–0 volt az állás. Az első vendéggólra hét percet kellett várni, mikor Toma értékesített egy hetest, majd taktikát is váltottak. Támadásban kapusukat mezőnyjátékosra cserélte a vendégek szakvezetője, Djordje Csirkovics, ám ez sem segített rajtuk. Az SZKC remek kézilabdát mutatott be, és hatgólos vezetésnél jött is az időkérés. Ez sem használt, a vendégek hiába próbálkoztak a felzárkózással, nem jött össze ez, az SZKC folyamatosan vezetett 4-5 találattal, a pihenőre pedig úgy mehettek a felek, hogy 17–12 volt az állás. A második félidőben még egyszer megpróbálkoztak fennebb jönni a tengerpartiak. Csakhogy az udvarhelyiek ugyanolyan jól folytatták a kézilabdázást, mint előzően. Szász András megállíthatatlan volt, Vitalij Komogorov fontos pillanatokban zörgette meg a hálót, a kapuban Petar Jokanovics pedig megbízhatóan védett. Igazi nagy csapat képét mutatta az SZKC, a közönséggel együtt ünnepelhette a lefújáskor a diadalt. Szerdán újabb nehéz párharc vár Vlad Caba alakulatára, akik a Tordai Potaissa otthonába látogatnak. Eredmény: Székelyudvarhelyi KC – Konstancai HC 31–27 (17–12) /Szász, Mihalcea, Komogorov 7–7, Ghiță 3, Kuzmanoszki, Markez 2–2, Tálas, Csog, Jokanovics 1–1/. HN-összeállítás