Rajt-cél győzelmet aratott Ott Tänak az Arctic Ralin

A koronavírus-járvány miatt a február közepére tervezett Svéd Ralit a szervezők lemondták, de nem maradt havas verseny nélkül a rali-világbajnokság, hiszen a finnek beugrottak, így az Artic Lappland Rali 56 éves története során idén először lett világbajnoki futam. A finnek idén már egyszer megtartották januárban az Arctic Ralit, igaz, akkor csak a honi bajnokságba számított a futam, de másfél hónappal később a kedvező időjárásnak köszönhetően a világbajnokság mezőnyét is vendégül tudták látni. A lappföldi verseny történetének érdekessége, hogy 1972 és 2004 között Európa-bajnoki futam volt, de a finn pilótákat mindössze három más nemzetiségű versenyzőnek sikerült legyőznie: 2000-ben a svéd Thomas Rådström, tíz évvel később a spanyol Dani Sordo, idén pedig az észt Ott Tänak nyerte meg a viadalt. Utóbbi az első gyorsaságin állt az élre, ahonnan nem sikerült letaszítania őt a hazai Kalle Rovanperä-nak, akivel végig nagy harcot vívott a győzelemért. A pontszerzők Összetett: 1. Ott Tänak (Hyundai i20 Coupe), 2. Kalle Rovanperä (Toyota Yaris), 3. Thierry Neuville, 4. Craig Breen (mindketten (Hyundai i20 Coupe), 5. Elfyn Evans, 6. Katsuta Takamoto (mindketten Toyota Yaris), 7. Oliver Solberg (Hyundai i20 Coupe), 8. Teemu Suninen, 9. Gus Greensmith (mindketten Ford Fiesta), 10. Esapekka Lappi (Volkswagen Polo GTI R5). A WRC2 kategóriában Lappi győzött Andreas Mikkelsen (Škoda Fabia Rally2 EVO) és Nyikolaj Grjazin (Volkswagen Polo GTI R5) előtt, míg a WRC3 kategóriában Teemu Asunmaa (Škoda Fabia Rally2 EVO) nyert. A világbajnokságot összetettben Rovanperä vezeti 39 ponttal a 35 pontos Neuville és a 31 pontos Sébastien Ogier előtt. A világbajnokság harmadik versenyét, a Horvát Ralit április 22. és 25. között tartják.