Rangadót nyert az FK Csíkszereda

Nagyon fontos találkozón sikerült győznie a labdarúgó 3. Liga 23. fordulójában az FK Csíkszeredának. Bálint László György tanítványai az éllovas Bákói Aerostar csapata ellen nyertek szombaton, így továbbra is versenyben vannak a második élvonalba jutásért vívott harcban. A Székelyudvarhelyi FC játék nélkül jutott a három pont birtokába. A héten újabb két meccs vár a Hargita megyei csapatokra a harmadosztályban. [caption id="attachment_69427" align="aligncenter" width="1000"] Óriási kapushibából lőtték a csíkiak az első gólt Fotó: László F. Csaba[/caption] Nem túl látványos mérkőzésen, a vendégek kapus- és védelmi hibáit viszont okosan kihasználva győzte le szombaton az FK Csíkszereda a 3. Liga I. csoportjának éllovasát, a Bákói Aerostart. A 23. fordulót követően továbbra is három csapat van harcban a másodosztályba jutásért. A Székelyudvarhelyi FC játék nélkül jutott a három pont birtokába. Szombaton rengetegen voltak kíváncsiak a 3. Liga I. csoportjának rangadójára, a csíkszeredai stadion új lelátója zsúfolásig megtelt, így a szervezők a régi lelátórészt is megnyitották a szurkolók előtt. A találkozó elejétől a bákóiak voltak aktívabbak, az első helyzetet mégis a csíkiak hagyták ki, Soufiane lövését követően a labda a kapu fölé ment. A következő négy percben két bákói helyzet maradt ki, majd az első negyedóra végén Soufiane távoli lövésébe rosszul ér bele a vendégek kapusa, a labda pedig a hálóban kötött ki. A vezetés megszerzése jól hatott a csíkiakra, támadásaikat jobban összehangolták, de három helyzetnél tovább nem jutottak. A 40. percben a vendégek védelme óriásit hibázott, Kilyén beadására nem értek vissza, Magyarinak pedig formaság volt fejjel a kapuba juttatnia a játékszert. Noha az első félidőben nem volt túl látványos egyik csapat játéka sem, a csíkiak eredményesebbek voltak. A szünet után kétszer is növelhette volna előnyét az FK, ám a két lövés után a labda a kapu fölött szállt el. Sokáig helyzet nélkül teltek a percek, mindkét csapat edzője cserélt, de nem nagyon rázta ez sem fel a játékot. A 75. percben óriási helyzetet hagytak ki a bákóiak, majd a másik oldalon a csíkiak kétszer is hibáztak a befejezéskor. A 79. perc meghozta a hazaiak megnyugtatását jelentő harmadik találatot, Hodgyai szaladt el szélen a labdával, beadásából pedig Magyari tudott duplázni. A meccs hajrájában kilenc sárgalapot osztott ki a játékvezető, Csiszért pedig időhúzás miatt ki is állították, így a rangadót a csíkiak tíz emberrel, de fontos győzelemmel fejezték be. A Székelyudvarhelyi FC az Avântul Valea Mărului téli visszalépése miatt játék nélkül jutott a három pont birtokába. A héten két-két találkozó vár a Hargita megyei csapatokra, a 24. hétközi fordulóban az FK Csíkszereda Szászhermányban játszik, míg az SZFC a Kézdivásárhelyi KSE-t látja vendégül, pénteken az udvarhelyiek Romanban lépnek pályára, a csíkiakra pedig szombaton újabb hazai rangadó vár, ezúttal a Galaci Suporter Club Oţelul ellen kell nyernie Bálint László György tanítványainak ahhoz, hogy versenyben maradjanak a feljutásért vívott harcban. Eredmények 3. Liga, I. csoport, 23. forduló: FK Csíkszereda – Bákói Aerostar 3–0 (2–0) /Soufiane Jebari (15.), Magyari Szilárd (43., 79.)/. CSM Roman –Szászhermány 1–2, CSM Pașcani – CSM Focșani 0–4, Kézdivásárhelyi KSE – Galaci Suporter Club Oțelul 1–2, Sănătatea Darabani – Bucovina Rădăuți 2–1, Avântul Valea Mărului – Székelyudvarhelyi FC 0–3, Sporting Liești – Galaci Metalosport 3–0 (játék nélkül). A Barcarozsnyói Olimpic Cetate szabadnapos volt. 1. Bákói Aerostar 22 16 4 2 65–16 52 2. Galaci Suporter Club Oþelul 22 14 7 1 44–11 49 3. FK Csíkszereda 21 15 4 2 52–20 49 4. Sporting Lieşti 22 12 4 6 42–20 40 5. CSM Roman 21 11 4 6 54–28 37 6. Szászhermány 22 11 3 8 39–19 36 7. Barcarozsnyói Olimpic Cetate 21 10 6 5 35–19 36 8. CSM Focşani 22 8 8 6 39–25 32 9. Bucovina Rădăuþi 21 9 4 8 26–19 31 10. Kézdivásárhelyi KSE 21 7 5 9 50–38 26 11. Székelyudvarhelyi FC 22 8 1 13 37–42 25 12. Sănătatea Dărăbani 21 6 4 11 31–42 22 13. CSM Paşcani 21 4 1 16 21–54 13 14. Avântul Valea Mărului 21 2 1 18 26–61 7 15. Galaci Metalosport 22 0 0 22 3–150 –8 A következő, 24. – forduló műsora: holnap: Székelyudvarhelyi FC – Kézdivásárhelyi KSE, Rădăuți – CSM Pașcani, Galaci Suporter Club Oțelul – Roman; szerda: Szászhermány – FK Csíkszereda, Bákói Aerostar – Barcarozsnyó. A Sporting Liești szabadnapos, míg a Galaci Metalosport – Sănătatea Darabani találkozót a vendégek, a CSM Focşani – Avântul Valea Mărului mérkőzést a hazaiak nyerik 3–0-ra játék nélkül. Kopacz Gyula