Progym-siker, Sportklub-bukta

Mindkét megyei jégkorongcsapat jégre lépett a hétvégén: a Progym a román bajnokságban, a Sportklub a MOL Ligában. Míg előbbinek sikerült legyőznie a Brassói Coronát, addig a kék-fehéreknek nem, és könnyen meglehet, hogy ezzel végleg elúsztak a nemzetközi sorozat rájátszásába való bejutás reményei. [caption id="attachment_40503" align="aligncenter" width="2400"]Az Acélbikák után a Brassóval sem bírtak a csíkiak Az Acélbikák után a Brassóval sem bírtak a csíkiak[/caption] Fárasztó napokat tudhat a háta mögött a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata, amely a múlt héten öt nap alatt négy meccset játszott a magyarországi portyáján, ahonnan öt ponttal tért haza, és csupán a Dunaújvárostól és a MAC-tól szenvedett vereséget. A hazautazást követően már saját közönségük előtt kellett jégre lépjenek Leo Gudas tanítványai, akik előbb a Dunaújvárost fogadták. A felek izgalmas, küzdelmes és eseményekben gazdag meccset játszottak, ahol a vezetés végig a vendégeknél volt. Két harmad után 2–0-ra vezettek. A hazai remények a harmadik harmad elején jöttek vissza, amikor Moldován szerzett gólt, majd két kapuvas is megmentette a Duscheket. A hajrá viszont az Acélbikáké volt, akik egy újabb góllal elvitték a három pontot. Tegnap este már Brassóban volt jelenésük a csíki fiúknak. Mihály Árpád a kilencedik percben vezetéshez juttatta a hazaiakat, de pár másodperc múlva Szolarjov egalizált, majd Campbell vezetéshez juttatta a csíkiakat. A második harmadtól viszont beindult a Brassó két légiósa, Klempa, illetve McDonald, és előbbi két, míg utóbbi egy góllal terhelte Ruczujt, amely gólokra nem érkezett válasz. A Sportklub ezzel a vereséggel könnyen meglehet, hogy végképp lemondhat a MOL Liga rájátszásába való kerülésről, ami nem is csoda, hiszen a jelenlegi kész keret alig pár napja lett teljes, míg máshol már augusztusban végleges az. Ami nem sikerült a csíkszeredai alakulatnak, az sikerült a Gyergyószentmiklósi Progymnak két nappal korábban, ahol a Brassó ugyanazzal a kerettel állt ki. A piros-fehérek már az első harmadban lehokizták a Cenk alattiakat, de gólt nem sikerült lőniük. A második felvonásra viszont megtört a jég. A Sportklubtól eltanácsolt Alekszejev, illetve Kovjazin egy-egy gólt lőve vezetéshez juttatta a Progymot, teljesen megérdemelten. Az utolsó felvonásra igyekeztek jobb hokit mutatni a sárga-kékek, de a gyergyói alakulat remekül zárt és továbbra is veszélyes támadásokat vezetett. A hajrában pedig Kovjazin emberelőnyből is bevette Tőke ketrecét, lezárva a meccset. A Sportklubnak a soron következő hét sem lesz könnyű, hiszen ma a Debreceni HK-t, míg csütörtökön a bombaformában levő Progymot fogadják, hogy majd a Ferencváros vendégjátéka zárja a hetet. [box type="shadow" ]Eredmények MOL Liga: csütörtök: Brassói Corona – Debreceni HK 5–3 (2–1, 1–2, 2–0) /Klempa (3.), Filip (10.), Petres (24.), Nagy Cs. (45.), Mihály Á. (60.), illetve Németh A. (4.), Piszkunov (22.), Bezrukov (36.)/; péntek: Csíkszeredai Sportklub – Dunaújvárosi Acélbikák 1–3 (0–1, 0–1, 1–1) /Moldován (42.), illetve Ozols (7.), Kaszkov (39.), Becze (57.)/; Újpest – Belgrádi HK 10–3 (2–0, 5–1, 3–2) /Hebar (4., 28., 42.), Benk (13.), Csányi (26., 49.), Sikorcin (28.), Frolik (30.), Tóth G. (34.), Nagy M. (59.), illetve Vukurevics (39.), Deszpotovics (43.), Filipovics (44.)/; DVTK Jegesmedvék – MAC Budapest 4–1 (1–1, 2–0, 1–0) /Johnston (4.), Pavuk (21., 51.), Tóth A. (24.), illetve Nagy G. (1.)/; szombat: Ferencvárosi TC – Belgrádi HK 1–4 (0–1, 1–1, 0–2) /Farkas (31.), illetve Zwick (4.), Vukurevics (32.), Turcotte (42.), Filipovics (44.)/; Galaci Dunărea – Debreceni HK 2–1 (1–0, 0–1, 1–0) /Krajci (9.), Donyika (59.), illetve Saluga (27.)/; vsárnap: Brassói Corona – Csíkszeredai Sportklub 4–2 (1–2, 2–0, 1–0) /Mihály Á. (9.), McDonald (29.), Klempa (34., 46.), illetve Szolarjov (9.), Campbell (11.)/. A MAC Budapest – Fehérvári Titánok mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget. Ma a Brassói Corona – Dunaújvárosi Acélbikák (18.30), Csíkszeredai Sportklub – Debreceni HK (19) és a Újpest – DVTK Jegesmedvék (19) mérkőzéseket rendezik. Román bajnokság: péntek: Gyergyószentmiklósi Progym – Brassói Corona 3–0 (0–0, 2–0, 1–0) /Alekszej Alekszejev (37.), Dimitrij Kovjazin (39., 59.)/.[/box] Darvas Attila