Pontokkal tértek haza

Győzelemmel kezdte meg a tavaszi idényt az FK Csíkszereda a labdarúgó harmadik ligában, miután két vállra fektette az Atletico Vasluit, idegenben. A Székelyudvarhelyi FC is ponttal tért haza a Románvásári CSM vendégségéből. Az FK a győzelem mellett annak is örvendhetett, hogy a közvetlen riválisok botlottak, így tovább nőtt előnye. [caption id="attachment_45530" align="aligncenter" width="1000"] Lengyel Roland vezetőedző (háttal) a meccs végéig izgulhatott Fotó: fkcsikszereda.ro[/caption] Komoly erősítéseket, keret­átalakításokat hajtottak vég­re mindkét megyei harmadik ligás labdarúgócsapatnál a tavaszi rajt előtt, így az FK Csíkszeredánál, illetve a Székelyudvarhelyi FC-nél is joggal bíztak a jó tavaszi rajtban. Ez össze is jött. Kapufák után gól Az FK Csíkszereda az Atletico Vaslui otthonában kezdte meg „tavaszi hadjáratát” a második ligába való feljutásért. A listavezető viszont nem tudott készülni ellenfeléből, hiszen sokáig úgy nézett ki, hogy azok nem is vállalják a harmadik ligás szereplést, ám végül az utolsó métereken összeállt a keretük több korábbi első ligás játékos leigazolásával. Mindezek ellenére az FK már az első percektől kezdve uralta a játékot és mezőnyben is jobb volt, a helyszíni beszámolók szerint. A gólhoz legközelebb Bajkó állt, de a kapufát találta el. A térfélcserét követően sem változott a játék képe. Előbb Lukács, majd a csereként pályára lépő Ilyés is a kapufát találta el, és már úgy nézett ki, hogy 0–0 lesz az eredmény. A hajrában viszont Ilyés centerezését Csonka bólintotta a kapuba megtörve a jeget és egyben megszerezve a három pontot a csíkiaknak. A három pont mellett az FK annak is örvendhetett, hogy közvetlen riválisai egymástól vettek el értékes pontokat. A Miroslava – Szászhermány meccs ugyanis 3–3-as döntetlennel ért véget, így az FK előnye a tabellán öt pontra nőtt. Pontmentés a hajrában Az alaposan átalakított Székely­udvarhelyi FC Vágó Attila vezetésével a Románvásári CSM vendégeként kezdett. Az első félidőben viszont nem találta az SZFC a hazai csapat játékának ellenszerét, akik rendre veszélyesebbek voltak. Több alkalommal is Varró mentett, de a 34. percben ő is tehetetlen volt a vele szemben egyedül kiugró Tapu ellen. A második félidőre egy sokkal motiváltabb, több elképzeléssel a pályára lépő SZFC-t láthatott a hazai közönség. A legtöbbször viszont rögzített helyzetekből jöttek a helyzetek, amelyeket a hazai kapus néha nagy bravúrral hatástalanított. A 88. percben jött az udvarhelyi gól. Czimbalmos tíz méterről leadott lövését még védte a hazai kapus, de a kipattanóra jól érkezett Bagoly aki egyenlített, ezzel beállítva a végeredményt. Az SZFC a pontszerzésnek köszönhetően elmozdult az utolsó előtti helyről. III. liga, 16. forduló Atletico Vaslui – FK Csíkszereda 0–1 (0–0) /Csonka Bonifác (87.)/. Az FK felállítása: Nagy B. – Majzik (Țepeș), Csonka, Lőrincz (Ilyés), Szabó, Csürös, Csiszér (Nagy N.), Savin, Györgyi, Bajkó, Lukács. Edző: Lengyel Roland. Románvásári CSM – Székelyudvarhelyi FC 1–1 (1–0) /Cosmin Tapu (34.), illetve Bagoly Benjámin (88.)/. Az SZFC felállítása: Varró – Pál, Panait, Szőlősi, Bálint R., Antal (Péter), Csíki, Bálint R., Silion, Bagoly, Czimbalmos (Kis). További eredmények: Olimpia Rm. Sărat – CSM Paşcani 2–1, Bákói Aerostar – Sportul Chişcani 3–1, Ştiinţa Miroslava – Szászhermányi FC 3–3, Bákói SC – Avântul Valea Mărului 0–1, Sporting Lieşti – Barcarozsnyói Cetate FC 0–1. A Metalosport Galac szabadnapos volt. 1. FK Csíkszereda 15 11 3 1 32–8 36 2. Szászhermányi AFC 15 9 4 2 33–12 31 3. Atletico Vaslui 15 9 2 4 35–15 29 4. Stiinta Miroslava 15 9 2 4 31–20 29 5. Olimpia Rm. Sărat 15 8 2 5 23–16 26 6. CSM Roman 15 8 2 5 26–24 26 7. Bákói Aerostar 15 7 4 4 25–16 25 8. Sporting Lieºti 15 7 2 6 19–16 23 9. Metalosport Galac 14 5 3 6 13–19 18 10. Avântul Valea Mărului 15 5 1 9 23–42 16 11. Barczarozsnyó 15 4 3 8 15–20 15 12. CSM Paşcani (IS) 15 3 1 11 20–39 10 13. Székelyudvarhelyi FC 15 2 3 10 14–40 9 14. Sportul Chiºcani 15 2 2 11 10–30 8 15. Bákói SC 15 4 4 7 26–28 -28 Darvas Attila