Pontokat hozott a HSC

Kellemetlenséget akart okozni a HSC Csíkszereda első MOL ligás idegenbeli kiszállásán, és ez sikerült is a csíki együttesnek. Előbb péntek este a Fehérvár AV19 otthonából rabolt pontot, majd tegnap késő este Újpesten alkotott maradandót. Mindkét ellenfelét megizzasztotta Geréb István csapata, előbbit hosszabbítás után, utóbbit szétlövésekkel veszítette el. Bizalomkeltő szezonkezdetet produkált a HSC Csíkszereda a jégkorong MOL Ligában. Pénteken előbb a Fehérvár AV19, tegnap késő este az Újpesti TE dolgát nehezítette meg. Mindkét együttes otthonában sikerült a pontszerzés, egy kis szerencsével akár a siker is meg lehetett volna. Még nincs teljesen összeállva a HSC kerete, ennek ellenére a csapat trénerei bizalommal tekintettek előre, ami a hétvégi MOL ligás mérkőzéseket illeti. Tegyük hozzá, nem hiába. Előbb pénteken Székesfehérváron vettek villámrajtot a fiúk, és az első húsz perc után 2–1-re vezettek. Innen viszont a hazai gárda a harmadik harmadra fordított, és kétgólos előnyre tett szert. A csíki fiúk viszont nem adták fel, és az amúgy is jól játszó K. Heffernan révén a találkozó végére egyenlítettek. A „hirtelen halál” során viszont nem kedvezett a szerencse, a hazaiak pontozni tudtak és győztesként hagyták el a jeget. Itt viszont meg kell jegyezzük, hogy a HSC-nek előbb a rendes játékidőben, majd a hosszabbítás során érvénytelenítettek egy-egy találatot. Tegnap este Újpesten vendégeskedtek a fiúk, ahol egy harmad után vezetést szereztek, amelyet a harmadik harmadra sikerült megduplázni. Ám ekkor jött Mihalik és Csányi, akik egyenlítettek. A hosszabbítás nem hozott döntést, csak a szétlövések, ahol a hazaiak voltak szerencsésebbek. [box type="shadow" ]MOL Liga, eredmények Csütörtök: MAC Budapest – Újpesti TE 5–2 (0–1, 1–0, 4–1) /Roczanov (33.), McDonald (43.), Nagy K. (45., 53.), Hayes (46.), illetve Nemes (13.), Mihalik (60.)/. Péntek: Fehérvár AV19 – HSC Csíkszereda 5–4 (1–2, 2–0, 1–2, 1–0) – h. u. /Shupe (5.), Homberg (21., 65.), Bodó (28.), Orban (44.), illetve K. Heffernan (8., 51., 59.), Bíró T. (18.)/; Debreceni HK – MAC Budapest 4–3 (0–0, 1–1, 2–2, 1–0) – h. u. /Wéber (30.), Troshin (43.), Dancsfalvi (58.), Kovács Z. (65.), illetve Hayes (27.), Németh A. (45., 56.)/; DVTK Jegesmedvék – Ferencvárosi TC 6–3 (2–2, 2–0, 2–1) /Dudas (2., 32.), Ritó (9.), Somogyi (21.), Tóth A. (42.), Dansereau (60.), illetve Manninen (7.), Rafaj (19.), Hietamaki (46.)/. Vasárnap: DVTK Jegesmedvék – Fehérvár AV19 6–5 (1–0, 2–2, 2–3, 0–0, 1–0) – b. u. /Somogyi (5.), Dansereau (24.,37.), Galanisz (53.), Tóth A. (59.), Booras (67. – GWS), illetve Holmberg (22.), Shupe (24., 41., 60.), Bodó (60.)/; Dunaújvárosi Acélbikák – Ferencvárosi TC 3–5 (0–3, 3–0, 0–2) /Peterdi (22.), Azari (32.), Smith (39.), illetve Hietamaki (16.), Papp Cs. (19.), Galló (19.), Apelis (46.), Rafaj (60.)/; Újpesti TE – HSC Csíkszereda 3–2 (0–1, 0–0, 2–1, 0–0, 1–0) /Mihalik (48.), Csányi (52., 65 – GWS), illetve S. Heffernan (3.), Molnár Zs. (46.)/. Ma este a MAC Budapest – HSC Csíkszereda mérkőzést rendezik 19 órától, amelyet az M4 élőben közvetít. Román bajnokság, eredmények Négy mérkőzést rendeztek a román bajnokságban a hétvégén. A címvédő Galaci Dunărea simán intézte el a Bukaresti Sportul Studenţescet mindkét összecsapáson, míg Brassóban a Corona és a Bukaresti Steaua osztozkodott a pontokon. Eredmények: Brassói Corona – Bukaresti Steaua 6–1 (2–1, 2–0, 2–0) és 3–5 (1–1, 1–3, 1–1); Bukaresti Sportul Studenţesc – Galaci Dunărea 2–12 (0–7, 1–4, 1–1) és 2–12 (1–5, 0–4, 1–3).[/box] Darvas Attila