Parádés magyar nyitány

Mintegy nyolcszáz magyar szurkoló előtt, köztük sok székelyföldivel, fényes győzelmet aratott a magyar jégkorong-válogatott Dél-Korea ellen a Divízió I/A csoportos világbajnokság nyitómérkőzésén. A nagy rivális elleni gólokból kivette részét a székelyföldi „különítmény”. Pályára lép a romániai válogatott is. Felemásra sikeredett a magyar jégkorong-válogatott felkészülése a Divízió I/A csoportos jégkorong-világbajnokság előtt, hiszen a négy hazai találkozó során Ukrajnát ugyan kétszer kínkeservesen legyőzték, majd két vereséget szenvedtek Szlovénia és Dél-Korea ellen. Nem is inkább az eredményekkel, hanem a mutatott játékkal volt a baj. Leginkább támadásban, hiszen a négy meccs alatt mindössze hét gólt szereztek. Az utazás előtt a keretben helyet kapó négy – Fejes Nándor, Erdély Csanád, Sárpátki Tamás, illetve Sofron István – székelyföldi születésű, illetve székelyföldi gyökerekkel rendelkező játékos kapott jogot a részvételre. A magyar válogatott örökmérlege a Dél-Korea elleni nyitótalálkozó előtt ugyan jobb volt, de az elmúlt években a távol-keletiek sok borsot törtek az orruk alá. Elég csak a múlt csütörtöki 4–2-es vereségre gondolni. Ezúttal viszont nagyon jól indított a magyar válogatott, és bár az első védést Rajnának kellett bemutatni, a folytatásban csak idő kérdése volt a magyar gól. És ez a hetedik percben érkezett is. Fejes takarásból leadott lövésével szemben volt tehetetlen Dalton. Alig pár perc múlva már kettő volt közte. Hári, majd Garát lövése jött le Daltonról, hogy harmadjára Sofron zörgesse meg a hálót. Jól támadott a Simpson-csapat, csírájában fojtott el minden kezdeményezést, és további komoly helyzetei voltak. A szünet előtt Kang Jun lopott korongot, de kiugrása után Rajna védett. A második felvonás parádésan indult. A székelyföldi gyökerekkel rendelkező Erdély lövése előbb a vason csattant, majd a kipattanót nagyon okosan lőtte rá a koreai kapusra, meglepve ezzel őt. A következő percekben sem változott a játék. Domináltak a magyarok, és ez újabb gólokban mutatkozott meg. A meccs feléig Erdély mesterhármasig jutott, míg a válogatott öt gólig. Eldőlt minden. Nem tört meg a lendület, Magosi Bálint próbálkozása a kapuvasat érintette. Emberelőnyben büntetőhöz jutott Korea, ám An Csin Huj a kapuvasat találta el. A folytatásban is nagy kedvvel játszott a magyar válogatott, a riválisnak fellángolásai voltak. Az 51. percben Rajna helyett a kapuvas mentett, de a kapus eszén sem tudtak túljárni. Erdély ütőjében maradt a negyedik gólja, emberhátrányos szólóját védte Dalton. Rajna végül 19 védéssel zárt, mert 2 perc 11 másodperccel a vége előtt Kim Szang Vuk bevette a kapuját. A magyar válogatott legyőzte tehát egyik nagy közvetlen ellenfelét, és egy forduló után is ki lehet jelenteni az erőviszonyok ismeretében, hogy nagy lépést tettek a feljutás felé. A magyarok legközelebb ma 16.30-tól lépnek jégre Litvánia ellen, míg a romániai csapat is bemutatkozik, méghozzá a házigazda Szlovénia ellen. Világbajnokság, Divízió I/A Magyarország – Dél-Korea 5–1 (2–0, 3–0, 0–1) Gólszerzők: Fejes (7.), Sofron (8.), Erdély (24., 28., 31.), illetve Kim Sz. (58.). A Szlovénia – Litvánia mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget. A további műsor Ma, május 4.: Magyarország – Litvánia (16.30), Románia – Szlovénia (20.00). Holnap, május 5.: Románia – Dél-Korea (16.30). Péntek, május 6.: Dél-Korea – Litvánia (16.30), Szlovénia – Magyarország (20.00). Szombat, május 7.: Románia – Litvánia (16.30). Vasárnap, május 8.: Magyarország – Románia (16.30), Szlovénia – Dél-Korea (20.00).