Parádés eredmények Frankfurtból

Nagyszerű nemzetközi versenyen vannak túl az ISK Szenttamás, illetve az ISK Remete cselgáncsozói, akik a németországi Frankfurtban megrendezett versenyen értek el kitűnő eredményeket. Egy arany-, egy ezüst- és három bronzérem volt a jutalmuk. [caption id="attachment_40669" align="aligncenter" width="1000"]Az érmesek és edzőik Az érmesek és edzőik[/caption] Ezer versenyzőt felvonultató cselgáncsversenyen vettek részt az ISK Szenttamás, illetve az ISK Remete sportolói a németországi Frankfurtban, ahol két korosztály – U15 és U18 – lépett tatamira. Az ötnapos versenyen a cselgáncsozók öt érmet szereztek. A hazai országos bajnokságokat sorra nyerő Kosza Hanna Frankfurtban sem talált legyőzőre, míg a fiúknál Oláh Csongor ezüstérmes lett az U15-ös korosztályban. Az U18-asoknál három sportoló volt érdekelt, és mindannyian a harmadik helyet szerezték meg. A sportolóknak ebben az esztendőben ez volt az utolsó nemzetközi versenyük, és még egy hazai van hátra. Tusnádfürdőn rendezik a nagy hagyományra visszatekintő Sólyomkő-kupát. A sportolókat Dánél Szabolcs (ISK Szenttamás) és Mezei Rajmund (ISK Remete) készítette fel, akik ezúton is köszönik az ISK Csíkszereda, a Csíkszenttamási Közbirtokosság, illetve az Antares Kft. támogatását a frankfurti kiszálláshoz. Eredmények: 1. hely: Kosza Hanna (ISK Szenttamás, U15, +63 kg); 2. hely: Oláh Csongor (ISK Szenttamás, U15, 38 kg); 3. hely: Ivácson Andrea (ISK Remete, U18, 57 kg), Bács Dóra (ISK Szenttamás, U18, +70 kg), Balogh Ádám (ISK Szenttamás, U18, 50 kg). Darvas Attila