Paprikás meccs, győzelemmel

Alig két hete a Csíkszeredai Sportklub kitűnő előnyös játékának köszönhetően tudott győzni Pesterzsébeten a Ferencváros ellen. Ezúttal Csíkszeredában néztek farkasszemet a felek, és a kék-fehérek ismételten jobb emberelőnyös játékuknak köszönhetően nyertek. Továbbá annak is köszönhetően, hogy 3–2-es hazai vezetésnél a Máthé–Sikó bírópáros két gólt nem adott meg a zöld-fehéreknek. [caption id="attachment_40924" align="aligncenter" width="1400"] Röpültek a plüssök a karitatív akció során Fotó: László Róbert[/caption] Közel telt ház előtt rendezték meg a Csíkszeredai Sportklub – Ferencvárosi TC MOL Liga-mérkőzést Csíkszeredában, a „Dobj egy macit” karitatív akcióra is sor került. A plüssök viszont nem kellett repüljenek az első percekben. A vendégek határozottabban kezdtek, ennek pedig már a harmadik percben hangot is adtak, amikor Papp Cs. középre belőtt korongjába Tendler nagyszerűen ért bele, megszerezve a vezetést. A csíki csapat nem igazán tudott ritmust váltani, igaz, a Fradi sem volt túl veszélyes, így egy brusztolós meccs alakult ki. A hazai gólcsend a harmad utolsó percében tört meg, emberelőnyben, amikor Wood kékvonalas lövése talált utat Sevela ketrecébe. Ekkor pedig már röpülhettek a plüssállatkák a jégfelületre, tucatszám. A második húsz percben az elsőben harmadban megszokott játék zajlott, bár ekkorra mintha a mezőnyben a Sportklub többet kezdett volna dolgozni. Ennek ellenére Szappanos löketénél a hazai publikum szisszenhetett fel, miután az a vason csattant. A harmad fordulópontja a 35. percben érkezett el, amikor előbb Schwindt, majd Jabornik ülhetett ki a büntetőpadra. A kettős előnyt pedig a Sportklub ki is használta. Az utolsó felvonás egy hatalmas vendégziccerrel kezdődött, amelyet Farkas hagyott ki, majd Molnár Zs. és Vlachar is csatlakozott ellenfeléhez. A megnyugtató harmadik gólra öt percet kellett várni: Antal Zs. takarásból leadott lövése zúdult védhetetlenül Sevela füle mögé. A kék-fehérek megnyugodtak, jobban is ment a játék ekkor, de Tendler 51. percben jegyzett újabb találata visszahozta a vendégreményeket. Az utolsó kilenc perc csigalassúsággal telt el. Egyik fél sem tudott igazán kibontakozni, rendre állt a játék a lesek, illetve a tilos felszabadítások miatt. Amikor meg ment a játék, akkor a játékvezetők vették át a főszerepet. Az 56. percben – lesről induló – ferencvárosi támadást engedtek végig a játékvezetők, amely végén a pakk Ruczuj fejvédőjét találta el, ahonnan az Kiss Á. elé pattant, aki az üres kapuba pofozta a korongot. A gólt viszont a sípmesterek érvénytelenítették. Négy másodperccel a mérkőzés vége előtt a vendégek gólt szereztek egy óriási tumultus után, ám a játékvezetők ezen találatot sem adták meg, mondván, a korongfelvezetés során leshelyzet alakult ki. Ekkor a Ferencváros szakmai stábja úgy döntött, lehívja csapatát a jégről. Eredmény: Csíkszeredai Sportklub – Ferencvárosi TC 3–2 (1–1, 1–0, 1–1) /Wood (20.), Moldován (36.), Antal Zs. (45.), illetve Tendler (3., 51.)/. Darvas Attila