Papírforma győzelmek

Csak két találkozót rendeztek az elmúlt hétvégén a hazai jégkorongbajnokságban, a 15. dupla forduló keretében a Galaci Dunărea a Sportul Studențesc csapatát fogadta. Ahogy az várható volt, a Duna-partiak szombaton este és tegnap délelőtt is legyőzték a fővárosi „diákokat” (16–1 és 15–3), a forduló másik két összecsapását elhalasztották, a Csíkszeredai Sportklub – Gyergyószentmiklósi Progym meccseket 10-én és 11-én, a Steaua – Brassói Corona találkozókat pedig 17-én és 18-án rendezik. A hétvégi sikereinek köszönhetően a Dunărea átvette a vezetést a tabellán, igaz, hogy a Duna-partiak a 68 pontot 30 meccs alatt gyűjtötték össze, míg a rájátszásért harcoló többi négy csapat csak 28-28 találkozót játszott. A tabellán a Sportklub 65 ponttal a második, a Corona 45 ponttal a harmadik, a Steaua 44 ponttal a negyedik, míg a Progym 36 ponttal az ötödik, a sereghajtó Sportulnak nincs pontja.