Pontosztozkodás Temesváron

Hiába vezetett a Székelyudvar­helyi KC férfi kézilabdacsapata a hétközi mérkőzés nagy részében a Temesvári Poli vendégeként, mégis értékes pontokat kellett otthagyjon a Bánságban. Jön a hétvégi Bukaresti Dinamo elleni rangadó. [caption id="attachment_46180" align="aligncenter" width="2048"] A végére kiengedte a kezéből a győzelmet az SZKC Fotó: Csedő Attila / Archív[/caption] Hétközi fordulót rendeztek a román férfi kézilabda-bajnokság huszonharmadik játéknapján, amelyen a Székelyudvarhelyi KC a Temesvári Poli otthonában lépett pályára. A mérkőzés első részében fej fej mellett haladt a két együttes, jobbára a hazaiak vezettek, rendre egyenlíteni tudtak. Először a 21. percben vette át a vezetést az udvarhelyi csapat, innen kezdve pedig a legvégéig a bánságiak szaladtak az eredmény után. A szünetig sikerült is az egyenlítés, a felek 16–16-os állásnál mehettek a pihenőre. A második játékrészt remekül indította az udvarhelyi csapat: a Makszim Baranau–Vitalij Komogorov–Cristian Ghiță trió termelte a gólokat, elléptek a hazai­aktól, két-három egységgel rendre előnyben voltak. A végjátékot pedig úgy indították, hogy az 55. percben 30–27-re vezettek. Joggal reménykedhetett Vlad Caba alakulata abban, hogy meglesz a diadal, csakhogy az utolsó támadások kimaradtak, a Poli pedig vérszemet kapott, kiegyenlített. Egy-egy támadás mindkét gárda előtt adódott a legvégén, egyik fél sem talált a kapuba. Pontosztozkodással zárult a meccs, a döntetlennek ezúttal most az ellenlábas örülhetett. A hétvégén a címvédő Bukaresti Dinamo látogat Székelyudvarhelyre. Eredmény, alap­szakasz, 23. for­duló: Temesvári Poli – Székely­udvarhelyi KC 31–31 (16–16) /az SZKC gólszerzői: Baranau 10, Ghiță 7, Komogorov 5, Szász 4, Peric, Onyejekwe 2-2, Ojleszki 1. HN-összeállítás