Pontokkal tértek haza

A rettentően rossz körülmények ellenére letudták a felek a labdarúgó harmadik liga 24. fordulóját, amelyben mindkét megyei csapat idegenben lépett pályára. Az FK Csíkszereda elhozta a három pontot Galacról, míg a Székelyudvarhelyi FC pontot rabolt. [caption id="attachment_48343" align="aligncenter" width="1000"] Football, FK Csikszereda - Galati 1-0
Date: 10/21/2016, Time: 15:04,[/caption] Hiába a rossz időjárás, illetve a használhatatlan pályák, a Román Labdarúgó Szövetség nem halasztotta el a harmadik liga 24. fordulóját, bár sok esetben a meccsek nem a fociról, hanem a sárdagonyázásról szóltak. Ilyen körülmények között az FK Csíkszereda és a Székely­ud­varhelyi FC is idegenben kellett pályára lépjen. Az FK honlapjának beszámolója szerint a rossz körülmények ellenére szinte végig a csíkszeredai csapat irányította a meccset, amelyen Györgyi, Tamás és Nagy N. révén is helyzetek maradtak ki. A fordulópont a 72. percben érkezett el, amikor Tamás Nándor tört volna kapura, de a galaciak utolsó embere elkaszálta, a játékvezető pedig kiállította a Metalosport játékosát. Az „emberelőyt” ki is használták, hiszen a 75. percben egy csíki szögletet követően, nagy kavarodásból, Bajkó Barna lőtt kapura és a labda a hálóban kötött ki. A végére még ugyan maradt izgulnivaló, hiszen Vízi Tamást is kiállították. A Székelyudvarhelyi FC az Avântul Valea Mărului ellen igyekezett felvenni a harcot, és akárcsak Galacon, itt is használhatatlan volt a pálya. A mérkőzés előtt sikerült azt letakarítani a hótól. A meccsen az SZFC akarata érvényesült, ők voltak a kezdeményezőbbek: Bálint Rajmond már a meccs elején vezetést szerezhetett volna egy távoli lövés után, majd Györgydeák kapott egy remek labdát, amelyet a kapuba emelt, ám les miatt érvénytelenítették. A térfélcserét követően egy Kicsi-lövés jelentett veszélyt, majd újfent Bálint Rajmond volt elemében, de minden próbálkozása kimaradt. Maradt a 0–0. Az FK továbbra is tapad a listavezető Szászhermányra, míg az SZFC tovább növelte előnyét a Pașcani-nyal szemben, akik ezúttal is vereséget szenvedtek. Az SZFC könnyen lehet, hogy megszabadul a kieséstől, hiszen az Atletico Vaslui későre jelent meg Bákóban, így amennyiben a szakszövetség úgy ítéli meg, akkor 3–0-ra veszítik a meccset, ami második alkalom lenne. Ezért pedig kizárás jár. A következő fordulóban az FK Csíkszereda az Avântul Valea Măruluit fogadja, míg a Szé­kely­udvarhelyi FC az Olimpia Rm. Sărat vendége lesz. III. liga, 24. forduló Galaci Metalosport – FK Csíkszereda 0–1 (0–0) /Bajkó Barna (75.)/. Az FK felállítása: Nagy B. – Țepeș, Csonka, Lőrincz, Vizi, Csűrös, Savin (Jebari 70.), Györgyi (Nagy N. 65.), Tamás (Gâlea 85.), Lukács (Ilyés 70.), Bajkó. Avântul Valea Mărului – Székelyudvarhelyi FC 0–0 Az SZFC felállítása: Sebestyén – Pál, Csíki, Panait, Czimbalmos, Silion (Szőllösi, 85.), Demény, Bálint Rajmond, Kicsi, Bagoly (Mátyás, 75.), Györgydeák (Antal, 64.). A forduló további eredményei: Bákói SC – Olimpia Rm. Sărat 1–0, Barcarozsnyói Olimpic – CSM Pașcani 2–1, Sportul Chișcani – Szászhermányi AFC 1–2. A Bákói Aerostar – Atletico Vaslui mérkőzésre a vendégcsapat a 15. perces várakozási időn túl érkezett meg, állításuk szerint, rendőri fenntartás miatt, míg a Sporting Liești – Știința Miroslava mérkőzésre a pályán nem sikerült hótalanítani, így elnapolták. A CSM Roman szabadnapos volt. 1. Szászhermányi AFC 22 16 4 2 49–13 52 2. FK Csíkszereda 22 15 5 2 45–13 50 3. Ştiinţa Miroslava 21 14 3 4 48–25 45 4. Bákói Aerostar 22 10 5 7 32–22 35 5. CSM Roman 22 10 3 9 38–40 33 6. Sporting Lieşti 22 9 4 9 29–25 31 7. Avântul Valea Mărului 22 9 3 10 37–46 30 8. Olimpia Rm. Sărat 22 9 2 11 30–26 29 9. Barcarozsnyói Cetate 23 8 5 10 25–27 29 10. Atletico Vaslui 21 9 2 10 36–41 29 11. Galaci Metalosport 22 7 4 11 17–27 25 12. Székelyudvarhelyi FC 22 6 4 12 19–47 22 13. CSM Paşcani 22 6 2 14 35–54 20 14. Sportul Chiscani 23 3 3 17 15–49 12 15. Bákói SC 23 8 5 10 41-40 -17 Darvas Attila